Trendy a styly už dávno nejsou parketou pouze módních návrhářů či designérů. Dotýkají se i oblasti fitness. Jaké postupy cvičení jsou tedy letos v kurzu?

Určitě je základem zdravý životní styl a udržování kondice. Zdravý životní styl lze popsat různými způsoby. Vždy jde ale o rovnováhu mezi duševní, fyzickou a duchovní stránkou, která vytváří harmonii celého těla. Když jste zdraví, znamená to, že se dobře cítíte. V posledních letech o sebe lidé začali v tomto směru víc pečovat, což se projevilo i v oblasti fitness. Cvičení různého typu slibují zázraky a postupy se neustále vyvíjí.

Trenéři online

Téměř vše je dnes přístupné online a fitness není výjimkou. Má to obrovskou výhodu, protože trénink je vám přístupný ve chvíli, kdy ho potřebujete, kdy máte čas a náladu. Online trénink probíhá beze stresu a shonu. Vše, co musíte udělat, je spojit se se svým trenérem, který vám pošle váš osobní tréninkový plán. Trenér vás následně podporuje a „kontroluje“ a vy jste přesně na té správné cestě ke splnění cílů.

Cvičíme doma

V letošním roce lidé berou fitness do svých vlastních rukou a hledají, co právě u nich nejlépe funguje. Na míru připravené cvičební plány pomáhají více naslouchat potřebám těla, a zároveň také šetřit peníze. Motivaci sice musíte mít trochu větší, když vše závisí jen na vás, na druhou stranu si ale cvičení můžete užívat bez jakýchkoli tlaků a srovnávání se s výsledky ostatních.

Klasika zůstává

Pravdou je, že tělocvična zůstane populární vždy. Přítomnost ostatních lidí bývá právě tou největší motivací a táhne vás nahoru. Na tom se asi nic nezmění. Využití tělocvičny se nejlépe hodí pro silový trénink a budování svalů, ale je dobrý také proto, že zde nic neodvádí vaši pozornost od cvičení.

Návrat k józe

V současnosti lidé znovu objevují myšlenku, že pro zdraví je zásadní rovnováha mysli a těla. Svět fitness se zaměřoval výhradně na cíle těla a duševní zdraví bylo odsunuto do pozadí. To se ale změnilo v souvislosti s každodenním stresem a faktem, že stále víc lidí zápasí s depresí a úzkostí. Na výsluní se vrátila jóga a stala se vyhledávaným způsobem, jak zmírnit příznaky stresu, a přitom si skvěle zacvičit.

Jóga kombinuje protahování a meditaci, vaše nálada se zlepšuje a cvičení se stává příjemnějším.

Zdravě jíst, zůstat fit

Správná strava se rovněž dostala do popředí fitness. Logicky – nemůžete jíst nezdravé jídlo a očekávat, že dosáhnete viditelných změn vašeho těla. Stravovací plány a vhodné úpravy jídelníčku jsou dnes téměř samozřejmostí. Většina lidí si začala uvědomovat, že zkratky (například pomocí chirurgie) ke skvělé postavě  nejsou to pravé, a hlavně nejsou vhodné pro každého.

A tak se trend vrátil k tradiční cestě tvrdé práce na sobě. Má to jednu obrovskou výhodu. Úsilí, které sami sobě věnujete, přináší pocit uspokojení a výrazně zlepšuje vaše sebevědomí.

Díky technologiím máte přesné údaje o své aktivitě, a tak můžete zůstat fit a neohrožovat své zdraví. Telefon nebo chytré hodinky, vám skvěle pomohou dosáhnout stanovených cílů.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.