Toto téma už dnes není jen pro ženský kolektiv. Dieta se skloňuje i u mužské populace. Ovšem není dieta jako dieta a někdy může člověku pořádně ublížit. Někdo samozřejmě držet dietu musí, zejména ze zdravotních důvodů. Není to zrovna snadné, ale lidé si na to postupem času zvyknou a jídelníček si už upravují automaticky. Zapomínat by se také nemělo na ty, co trpí nejrůznějšími alergiemi na určitý druh potravin. Kuchyně si s tím lehce poradí, ale hlídat si jídlo musí především samotný alergik.

Chci zhubnout

Tak tady je to zejména ženské téma, které je velmi aktuální nejen před letní dovolenou, ale i v období menopauzy. Ženy zjistily, že kolem padesátého roku věku už kila nejdou dolů, jako tomu bylo dřív a snaží se držet nejrůznější diety. Důležité je ale nehladovět. Tělo potřebuje výživu, vodu i vitamíny a vzduch omaštěný větrem bohužel ještě nikoho nenakrmil. Pokud je žena opravdu přesvědčena, že potřebuje zhubnout, je vhodné se samozřejmě poradit s odborníkem na výživu. Úprava jídelníčku může skvěle přispět k tomu, aby ta zatracená váha ukazovala přesně takové číslo, jaké chceme. Výživový poradce je člověk, který ví, jak svou práci dělat dobře a není se třeba za něco stydět.

Bulimie, anorexie a ty další

Tohle nejsou cizí ženská jména. Jde o názvy poruch přijímání potravy, které se stávají stále častějšími kamarádkami mladých dívek. Ty ve snaze docílit dokonale vychrtlé postavy jsou ochotny udělat pro tuto skutečnost v podstatě cokoliv. A když se k tomu ještě navíc přidá atraktivní nabídka filmového producenta nebo módního návrháře, je vymalováno. Tady je to ovšem velký hazard s vlastním životem, kdy si nikdo neuvědomuje, jaké to může mít následky. Mladé dívky mohou mít nejen psychické problémy, ale může se dokonce jednat i o ztrátu menstruace. Těžké formy anorexie vedou i ke smrti jedince.

Hubnout tedy ano, ale s rozumem. Jen tak může být celá snaha úspěšná a bez následků. Výsledek pak jistě bude stát za to. Jde o to, najít odvahu, vydržet a dodržovat pravidla hubnutí.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.