Emocionální zralost nespočívá jen ve věku. Pracovat na ní můžete celý život
Společnost má zažitá dogmata týkající se emocionální zralosti. Většinou se tedy lidé domnívají, že emočně zralý člověk je ten, který má za sebou zdárně pubertu a vstupuje do dospělého života.
Psychologické aspekty bydlení aneb Jak si z domova vytvořit dokonalou oázu klidu?
Domov představuje pro mnoho lidí bezpečné útočiště, ve kterém se může schovat před celým světem. Také bývá místem klidu, odpočinku a relaxace.
Potlačený hněv: Jaký vliv má na duši a tělo?
Jako lidé míváme rozmanité vlastnosti a genetické předpoklady. Pocity však prožíváme všichni obdobně, ať se jedná o lásku, štěstí, klid nebo třeba vztek a hněv.
Tak trochu jiná nevěra. Horší
Je to podivná situace. Máte pocit, že je vám partner nevěrný, ale žádná milenka či milenec tady nejsou, dokonce ani jednorázový úlet ne – vlastně se nic neděje.
Cítíte vnitřní přetlak? Pusťte se do emocionální hygieny
Jistě jste si za svůj život vybudovali pevné návyky, kterých se snažíte držet. Nemusí mezi ně patřit jen osobní hygiena, ale například i pravidelná pohybová aktivita v podobě jízdy na kole nebo třeba běhu.
Láska na celý život? Co pro ni můžete udělat?
Šťastně až do smrti! Životní motto, které v dnešní době vydrží jen velmi málo párů.
Pocit strachu určitě znáte. Víte ale, co se děje ve vašem těle a proč?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč vlastně pociťujete strach v konkrétních situacích? Obecně se tímto pocitem lidé dopodrobna nezbývají.
Nad temnou propastí
Téma závislostí je řešeno nejen v odborných kruzích, ale i ve společnosti. Mnozí lidé závislost stále považují za projev slabosti.