Jen si to představte, ten pocit, že máte stále naklizenou domácnost – ta iluze je jednoznačně přímo božská. Nehledě na to, že neplánovaná návštěva tchýně už vás nikdy nedostane do kolen. To by bylo skvělé a strašně krásně se vám jistě tyto věty čtou. Aby tomu tak bylo, je třeba pro to něco udělat, a především si osvojit několik zvyků, které zabrání hromadění nepořádku všude tam, kam se podíváte.

Je ráno a začíná nový den

Jakmile ráno vstanete, běžte například na toaletu či postavit na kafíčko a mezi tím otevřete v ložnici okno. Až se vrátíte, zastelte si lůžko. Jak jistě víte, ustlaná postel nabývá na optickém pořádku, navíc lůžko zabere většinu prostoru v místnosti, takže pořádek na něm, bude více než důležitý. Večer vás také jistě potěší vracet se do uspořádané ložnice.

Udržujte myčku na nádobí prázdnou

Pokud si zvyknete na tento každodenní rituál, že myčku každý večer naplníte a ráno ji vyprázdníte nebo naopak ji ráno zapnete a večer vyprázdníte. Tímto způsobem nemusíte řešit neustále plný dřez, který vypadá opravdu nehezky. A co dělat ve chvíli, kdy vám přijde nečekaná návštěva a vy nemáte kam rychle umístit špinavé nádobí? Jedná se o jednoduchý krok, který vám ušetří stres.

To stejné platí i pro zapínání pračky. Například dvakrát do týdne vyperte nebo tehdy, když uvidíte, že se vám kupí špinavé oblečení. Nikdy to nenechávejte zajít tak daleko, že se vám oblečení nevleze do prádelního koše.

Kuchyň může být stále hezky uklizená

Postel je jedna věc, ale druhá věc je kuchyň, kterou uvidí při příchodu každá návštěva. A to i tehdy, pokud nebydlíte v domě či bytě, který má propojenou kuchyni s obývacím pokojem. Jakmile dovaříte, naložte nádobí do myčky, umyjte pánve a tak dále. Setřete sporák, pracovní plochu, ale i jídelní stůl. Vlastně se jedná o pár minut a zabráníte tomu, aby se vám kupil nepořádek nebo připáleniny na sporáku, které po týdnu nejdou jednoduše umýt – a navíc ten zápach, který se line ze špinavého nádobí.

K tomuto kroku zapojte vynesení odpadkového koše. Pach z organického odpadu opravdu nevábně zapáchá, nehledě na to, že umí přilákat létající hmyz. Pravidelně ráno nebo klidně večer, koš odnášejte. Vše trvá chvíli, a přesto tímto způsobem můžete mít doma stále uklizeno.

To stejné platí i pro věci v obývacím pokoji. Dejte si například košík pod stůl a skladujte tam noviny, kapesníky, knihy a jiné podobné věci. Oblečení nenechávejte ležet na křesle a na pohovce, ale dejte ho zpět do skříně. Taky se snažte neskladovat zbytečné věci, o kterých víte, že už je nevyužijete. Je to zbytečné a dělají vám akorát nepořádek.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.