V dnešní uspěchané a chaotické době je opravdu složité najít chvíli klidu na odpočinek a zaslouženou relaxaci. A když už najdeme například jen půl hodiny, zase třeba nemáme místo, které by bylo nerušené a my mohli v klidu relaxovat.

Nyní ale zapomeňte na procházky lesem, brouzdání bosýma nohama v rose a tak dále. Zkuste změnu, kterou je očista těla i duše. Abyste tak učinili, najděte si onu půl hodinku a dopřejte si klid ve své koupelně. I když možná tápete a říkáte si, zda spíš nepromarníte čas nějakou koupelí, zkuste ji, protože právě ona vám uleví, budete klidnější, veselejší a doma i v práci budete skvěle fungovat. Připravte si magickou lázeň přesně podle toho, jak se nyní cítíte a co potřebujete.

Stres a napětí

Tyto dva nepříznivé aspekty sužují v poslední době snad každého z nás. Ať už je to kvůli škole, práci či zvýšení cen, které nyní hrají velkou roli, oddechněte si alespoň na malou chvíli. Odpočinek a relaxaci si zaslouží každý z nás. Napusťte si teplou vodu do vany a připravte si odvar z levandule, tymiánu a rozmarýnu. Rozmarýn vás dokáže uvolnit od stresu a nepříjemného napětí, tymián pro změnu dokáže uvolnit tělo a zbavit jej bolestí a levandule podpoří spokojenou a čistou mysl.

Magická lázeň

Mnoho lidí má vnímavější schopnosti, takzvaný šestý smysl, který dokáží využívat. Ať už jako telepatii, otevření mimosmyslových cest nebo jakýmkoli jiným způsobem. Pokud si chcete odpočinout a nechat v sobě proudit své magické schopnosti, využijte k tomu mochnu, jasmín a skořici. Můžete si ušít či koupit látkový pytlíček, umístit do něj bylinky a jen tak jej vložit do vody. Takzvaný pětilístek ve vás podpoří magické schopnosti a zároveň vás ochrání před negativními vlivy. Skořice probudí spirituální cítění a jasmín vám otevře cestu k duchovnu.

Meditace jedině tehdy, až se uvolníte

Pokud se chystáte meditovat, ale nejste ve své kůži, nedokážete zklidnit svou mysl, přestat přemýšlet, využijte sílu růží, cedru a pelyňku. Růže otevře cestu lásce a srdci, cedr uvolní a očistí mysl, zbaví vás negativních myšlenek a pelyněk povzbudí schopnost vidění a povzbudí šestý smysl. Pak meditace přinese vše, co od ní zrovna potřebujete.

 

Problematikou se dlouhodobě zabývám a při tvorbě článku jsem čerpala ze svých znalostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.