Zajímají vás techniky meditace nebo lucidního snění? Potom budete nadšení i z astrálního cestování. To se řadí do prastaré ezoterické praxe, která pochází z mnoha kultur po celém světě. V současné době se tato metoda používá jako nástroj k prohloubení duchovní praxe v rámci osobního rozvoje. Chcete vědět více? Potom s námi prozkoumejte taje astrální projekce do hloubky.

Jaká je definice astrálního cestování?

Nejprve si shrňme to, jak se vlastně definuje ono tajemné astrální cestování. Jedná se prakticky o záměrný mimotělní zážitek, který zahrnuje přechod de snového stavu (ovšem stále za stavu plného uvědomění si situace). Zjednodušeně řečeno, jedná se o krátkodobé odpojení duše od fyzického těla. A co si představit přímo pod cestováním? Zřejmě to, že prostřednictvím své mysli se dostanete mimo reálný čas a prostor do jiných sfér. Zkrátka a dobře budete vědomě snít.

Učíme se astrálnímu cestování

Ohledně astrální projekce neexistují žádné univerzální návody k praktickému „užívání“. A je to vcelku logické, protože každý člověk si z tohoto vědomého procesu snění odnese jiný zážitek. Zkušení astrální cestovatelé ovšem doporučují několik základních kroků, než se odpojíte zcela vědomě od svého fyzického těla. Měli byste začít s tímto:

  • Začleňte do svého života pravidelnou meditaci. Pokud zrovna nejste nadšenci meditací, alespoň do běžného denního harmonogramu zařaďte pár minut duševního klidu.
  • Posuňte se výš a začněte s autohypnózou, která vás může přesunout do astrální roviny. V tom vám pomohou i leckterá instruktážní videa.
  • Začněte s vědomým sněním. V hluboké meditaci dokážete po několika lekcích tréninku praktikovat astrální cestování, tj. plně si uvědomte odpojení duše od fyzického těla, poté se snažte spatřit své fyzické tělo a dívejte se na něj.

Astrální cestování v praxi

Odborníci doporučují skutečně dlouhodobý trénink výše uvedených kroků. Až se budete cítit jistí, můžete začít s astrální projekcí. V první řadě je dobré zaměřit se na nějaký konkrétní cíl v rámci astrálního cestování. Může to být například cesta do minulosti, budoucnosti anebo setkání s duchovním průvodcem. Během vědomého snění lze také získávat odpovědi na otázky, které jsou neřešitelné ve fyzickém světě. Lektoři astrálního cestování ovšem doporučují po zážitku provést energetickou očistu, což v praxi znamená to, že se oprostíte od případných negativních vibrací. Pomoci mohou třeba bylinné lázně, solné koupele, aromaterapie a podobně.

Zážitky zkušených astrálních cestovatelů

Mezi lidmi se vyskytuje stále mnoho skeptiků, kteří nevěří, že mohou prožít mimotělní vědomý zážitek. Ostatně vědecké důkazy o tom, že tělo je možné odpojit od duše, neexistují. Někteří astrální cestovatelé ale sdělují své fascinující prožitky, kterých údajně může docílit každý trénovaný jedinec. Mnozí duchovně založení lidé popisují svůj stav při astrální projekci jako trans, v kterém pouhou myšlenkou oddělují svou duši od těla. Poté jsou schopní vidět ze shora nejen sebe, ale také vše kolem sebe, ať už jsou v místnosti anebo venku.

Je astrální cestování bezpečné?

Celá řada astrálních cestovatelů se shoduje na tom, že na vědomém snění není nic nebezpečného. Pokud se tedy obáváte, že vaše duše se již nevrátí zpět do těla, můžete se uklidnit. Nic takového prý nehrozí. Vše si kontrolujete svou myslí. Proto je důležitá před samotným astrálním cestováním naprostá relaxace. Člověk vystresovaný totiž nemůže být schopný úžasného mimotělního zážitku.

 

Autorka se problematikou dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých vlastních zkušeností.