Bez správné motivace to leckdy v životě nejde. Prakticky nás žene kupředu za vytyčenými cíli a udržuje u činností, které jsou pro nás důležité. Motivační aspekty se však u každého člověka liší. Svůj vliv na to může mít dokonce znamení zvěrokruhu. Zjistěte, co vás povzbudí k činnosti zdaleka nejvíc. Motivační horoskop vám to prozradí.

Beran (21. 3. až 19. 4.)

Protože je Beran pod vlivem „akčního“ Marsu, není problém uvést ho do pohybu. Akce je jeho přirozeným stavem. Většina těchto zrozenců kromě jiného miluje výzvy, které je přirozeně stimulují k jakékoliv činnosti. A pokud byste snad Beranům chtěli říkat, co mají dělat, nedočkáte se zřejmě pozitivní odezvy. Oni samotní si najdou svou vlastní cestu.

Býk (20. 4. až 20. 5.)

Je obecně známé, že Býk je milovníkem luxusu a finančního dostatku. Pakliže potřebujete tyto zrozence namotivovat, musíte jim sdělit, jaké z toho všeho budou mít profity. Zajímat je bude především zabezpečení budoucnosti. Ovšem Býky dostanete i na gurmánské pokrmy, které budou fungovat jako skvělá odměna za dobře vykonanou práci.

Blíženci (21. 5. až 20. 6.)

Blíženec je ze své podstaty týmový hráč. Vesměs se mu tedy bude hůře dařit, když bude pracovat o samotě. Motivací těchto zrozenců je tedy společný cíl skupiny či kolektivu. Od svých spolupracovníků totiž komunikativní Blíženci získávají mnoho energie, která je vede kupředu. Také je to udržuje v permanentním nadšení z práce.

Rak (21. 6. až 22. 7.)

Namotivovat Raka nemusí být složité, když se přitom zaměříte na benefity plynoucí pro jeho rodinu a blízké. Tito zrozenci nejsou nijak soutěživí ani draví. Naopak se drží zpátky a při svém dosahování cílů nezapomínají na své rodinné příslušníky. Ti jsou pro ně vším. Udělají téměř cokoliv, aby je ochránili a zabezpečili. Přitom však mohou zapomínat tak trochu na sebe.

Lev (23. 7. až 22. 8.)

Chcete, aby Lev skutečně exceloval ve svých výkonech? Potom jej řádně pochvalte a zatleskejte mu. To je jeho největší motivace – obdiv a chvála od okolí. Pokud tito zrozenci udělají něco skvělého, řekněte jim to na veřejnosti. Posléze dokážou pohnout doslova horami, jen aby vás znovu potěšili a slyšeli od vás milá a respektující slova.

Panna (23. 8. až 22. 9.)

Panna je znamením velmi kritickým, ovšem společnost i takové osobnosti potřebuje. Dokážou totiž projekty vypilovat k dokonalosti. Jestli chcete tyto zrozence motivovat k co nejlepším výkonům, svěřte jim kontrolu kvality, a také detaily jakékoliv činnosti. Panny jsou totiž velmi zdatnými organizátory a mohou zajistit hladký chod věcí.

Váhy (23. 9. až 22. 10.)

Pokud chcete, aby Váhy opakovaly své úspěšné počínání, slibte jim za skvěle odvedenou práci velkolepou party nebo oslavu, a taktéž ji nezapomeňte zrealizovat. Tito zrozenci totiž doslova milují společenská setkávání. Jinak v práci na Váhy není radno nakládat mnoho, mohly by být tím vším hned demotivované. Postupujte zlehka, úkoly dávkujte a dočkáte se pozitivní odezvy.

Štír (23. 10. až 21. 11.)

Pro Štíra je největší motivací konkurence. Respektive, když se v jejich blízkosti objeví asertivní kolega, neváhají jít do boje proti němu. Tito zrozenci pak velmi rychle přijdou s kreativními nápady, jen aby předčili svého „soka“. To ovšem platí i v osobní rovině. Štíři jsou velmi žárliví, proto své protějšky hlídají bedlivým okem a možné flirtující zájemce velmi rychle odpálkují svou snaživostí a pozorností.

Střelec (22. 11. až 21. 12.)

Střelec obecně nevyžaduje tolik motivace, jako jiná znamení zvěrokruhu. Potřebuje ovšem udržet na správné cestě, jelikož může být dost roztěkaný. Zajímá ho obvykle více věcí naráz, rychle se nadchne pro nové nápady a chce je hned realizovat. Cílem je tedy posílit koncentraci v jedné oblasti činnosti, aby došlo k jejímu spolehlivému a úspěšnému zakončení.

Kozoroh (22. 12. až 19. 1.)

Kozoroh má v sobě zcela přirozeně značnou sebekázeň a cílevědomost, proto nepotřebuje v podstatě žádnou motivaci. Nejlepší způsob jak povzbudit Kozoroha je to, že mu nabídnete svou pomocnou ruku. Velmi rádi budou pracovat s vámi a vedle vás, pokud svou pomoc budete myslet skutečně vážně.

Vodnář (20. 1. až 18. 2.)

I když je Vodnář ze své podstaty dost flegmatický, nezávislý, a tak trochu individualista, zajímá se velmi o druhé lidi. Největší motivací je pro něj vědomí, že někdo trpí. V tomto případě neváhají tito zrozenci poskytnout pomocnou ruku v jakékoliv oblasti. Proto se nezřídka stávají i členy humanitárních organizací a jezdí pomáhat potřebným.

Ryby (19. 2. až 20. 3.)

Ryby potřebují namotivovat ze všech znamení zvěrokruhu zřejmě nejvíce. Mají dar neuvěřitelné kreativity a představivosti, ovšem své sny mnohdy nepromění ve skutečnost kvůli vnitřním obavám. Pakliže budete z jejich nápadu nadšení, určitě jim to dejte otevřeně najevo. Nastartujete tak úžasný proces, díky kterému mohou tito zrozenci realizovat všechno to, co si umanou.

Autorka se problematikou dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých vlastních zkušeností.