Určitě znáte ten pocit, kdy se vracíte  po těžkém pracovním dni domů a hledáte jakoukoli záchranu před únavou a skleslou náladou. Někdy stačí sáhnout po nějakém pomocníkovi, jako je aromaterapie, a vaše chmury se mohou  rázem rozplynout. Následující chvíle se pak mohou proměnit v příjemně strávený večer s kouzelnou atmosférou vzpomínek a procítěného harmonického souznění.

Zázrak jménem aromaterapie

Aromaterapie není žádná nová věda, pomáhá již tisíce let. Je vlastně určitým druhem léčby (terapie) pro naši duši i tělo. Tato léčebná metoda využívá éterické oleje /těkavé látky rostlinného původu/ k navození změn našeho myšlení a nálady. Využívá se nejvíce při masážích, inhalaci, koupeli, saunování. Tímto zcela přírodním způsobem lze ovlivnit lidskou duši, emoce, ale i zdraví.

Esenciální oleje mají široké možnosti využití. Některé z nich mohou fungovat jako antibakteriální činidla, která oceníte při úklidu i ošetření drobných ran.

Aromalampa nebo zvlhčovač na začátek

Pokud s aromaterapií začínáte, pak je skvělým pomocníkem aromalampa. Je to nejjednodušší způsob, jak si s pomocí éterických olejů navodit útulnou atmosféru k povzbuzení nebo uvolnění a zklidnění. V podstatě stačí pár kapek kvalitního oleje a teplo ze zapálené svíčky po chvíli začne uvolňovat vonné silice, kterými vstoupí do našeho domova pohoda, dobrá nálada, možná i příchuť nostalgie. Silice samozřejmě vstoupí i do naší aury. A stanou se tak naší součástí.

Aroma koupel nebo masáž

Pokud vás terapeutická vůně láká, můžete vyzkoušet aromakoupel a nechat tak hýčkat své tělo a zároveň si ulevit i po stránce psychické. Patnáctiminutová koupel může pomoci smýt veškerou patinu hektického pracovního dne a navodit příjemný pocit svěžesti a relaxace. Vaše tělo i mysl se zahalí do voňavého lůna přírody, které uklidní, regeneruje a příjemně osvěží. Je důležité vybrat si správný druh oleje, podle vaší aktuální potřeby a pocitu.

Pokud milujete masáže, můžete si dopřát povzbuzující aroma olejovou masáž někde ve speciálním salónu nebo třeba od partnera. Uvidíte, jak se vašemu tělu uleví a jak se zklidní váš nervový systém. Aroma masáž je malým zázrakem, který dokáže odbourat nepříjemné fyzické a psychické stavy.

Jde to i bez léků

Nemusíme brát žádné léky na povzbuzení či navození psychické pohody, stačí jednou vyzkoušet sílu léčivých vůní přírody, která prostoupí do našeho těla i duše a propadnete kouzlu voňavého opojení, které vás může zbavit stresu, depresí i bolesti.

Lidé, kteří se snaží žít zdravým životním stylem a v souladu s přírodou, jistě ocení tuto jednoduchou pomoc matičky země. Kouzelné a léčivé vůně nám pomáhají k vytvoření harmonie těla – posílení duše a mysli. Příroda je moudrá a tímto nám předává dar, který bychom měli využít pro své zdraví.

Jaké aromaoleje nejraději používáte a k čemu?

Autorka se tématem dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých zkušeností.