Polodrahokamy jsou bezesporu nádherné, zářivé a lidé je znali již v dávných dobách. Nesloužily pouze k ochraně lidí před zlou duší, ale také léčily tělo, dodávaly energii, kreativitu a optimistické myšlení. Používaly se během rituálů, vkládaly se do šperků i jinam. Pokud vás síla či krása léčivých kamenů uhranula stejně jako mě, a jestliže vám chybí síla, optimismus či vášeň a radost, jistě by vám doma neměl chybět překrásný granát. Zkuste zjistit, proč by mohl být tento kámen ideální i pro vás. Možná si k němu najdete cestu. Čím je tak výjimečný?

Zbaví vás stresu a negativní energie

Většina z nás vnímá, že dnešní chaotická doba nepřispívá k podpoře dobrého psychického zdraví. Lidé se honí za prací, mnoho z nich nestíhá ani odpočívat – jednoduše řečeno, nepříznivý stres je hlavním každodenním společníkem. Výčet negativních pocitů může jistě pokračovat – jsme plní negativních emocí, cítíme se unavení, slabí, a to ani nemluvě o snížené odolnosti psychiky a rozvoji různých onemocnění. Granát jako léčivý kámen dokáže zamezit ukládání negativních emocí a podporuje tok energie v těle, rozbije blokády a podpoří optimismus. A pokud se rádi zbavujete stresu pomocí meditace, tento kámen bude vaším účinným společníkem.

Granát vám přitáhne lásku

Svými účinky a krásnou barvou vám může granát prozradit, že se jedná o kámen citu, lásky a vášně. A právě ono překrásné zbarvení se pojí s vášní a milujícími se partnery. Český granát zvaný pyrop je jednoduše nejkrásnější. A to především díky své čisté barvě a jejímu odstínu. Pyrop není jediný, existuje více druhů granátů se zbarvením od medově žluté, hnědé, čistě žluté, zelené až černé.

Kde dokáže granát povzbudit

Společně s pozitivní energií a vášní je granát spojený i se sexuální touhou a fantazií. Mějte tento překrásný kámen stále u sebe a věřte, že vaše touha objevovat a prahnout po něčem novém, například po dalších zkušenostech, bude mnohonásobně vyšší. A pokud vás čeká těžké období, zkoušky, pohovor v práci, nezapomeňte ho mít u sebe. Nemusíte nosit kamínek v kapse, lze koupit i granátový náramek, který vypadá úchvatně, a navíc vás dokáže povzbudit a pomoci. Obrovskou spojitost s tímto polodrahokamem mají lidé ve znamení Berana, Kozoroha, Lva a Štíra.

Fyzické účinky granátu jsou úctyhodné

Láska, vášeň, energie, podpora sebevědomí – to vše je jistě krásné a účinky granátu jsou jistě velké, ale věřte, že stále ještě nejsme u konce. Tento překrásný kámen mě nadchl natolik, že jsem o něm potřebovala zjistit ještě víc a víc. Než vám ale prozradím další účinky kamene, ráda bych vás naladila na tu správnou vlnu. Nelze nosit kámen na ruce či v kapse a nevnímat jej. Být skeptický, nabručený a stále negativně naladěný. Nezapomínejte, že za velkou část úspěchů, pozitivní energie a podobně, je třeba našeho nitra, psychiky a důvěry. Vše začíná v hlavě. Je tedy dobré, abyste věřili sobě, ale i kamenu.

Nyní ale zpět k účinkům granátu. Tentokrát ale k těm fyzickým, jako je obnova ztracené síly, regenerace organismu a pročištění krve. V dávné Indii lidé používali granáty do mastí po jejich hojivé účinky.

Granát vyžaduje péči

Jak je již výše zmíněno, granát je možné zakoupit ve formě náramku, náhrdelníku, ale i jako překrásný kámen v prstenu. Záleží na vás, jaká forma je vám milejší. Aby byl kámen plný síly, je třeba jej čistit a nabíjet. Toho docílíte tak, že kámen jednoduše umyjete pod tekoucí vodou, a následně ho dáte na sluníčko dobít.

Při tvorbě článku autorka využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.