Mnozí lidé věří, že drahé kameny disponují zvláštními schopnostmi, jejichž prostřednictvím mohou působit na člověka. Každý kámen má ale poněkud jiné vlastnosti, a proto je třeba pečlivě vybrat ten pravý. Cennou nápovědou může být horoskop. Ten totiž přisuzuje jednotlivým hvězdným znamením konkrétní kameny, které se k nim nejvíce hodí.

Beran (21. 3. –⁠ 20. 4.)

Pro Berany je typická výbušná povaha, nedostatek trpělivosti, ale i odvaha a upřímnost. Prospět by jim mohl ametyst, který napomáhá k větší vyrovnanosti a dokáže zklidnit zjitřené emoce. K dalším vhodným kamenům pro Berany náleží například achát, citrín, český granát, chalcedon, rubín a topaz.

Býk (21. 4. –⁠ 20. 5.)

Býci působí obvykle vyrovnaně a klidně. Na druhou stranu jsou často materiálně zaměření a bývá jim vyčítána neústupnost, kdy není jednoduché je přimět, aby změnili názor. S větší otevřeností vůči ostatním by jim mohl pomoci achát. Pro Býky se hodí také avanturin, beryl, korál, malachit, růženín a safír.

Blíženci (21. 5. –⁠ 21. 6.)

Mezi Blíženci je údajně mnoho intelektuálů s všestranným nadáním a zájmy. Zároveň je pro ně ale charakteristická rozpolcenost, proto jen málokdy dotahují věci do konce. A právě na pomoc s nedostatečnou trpělivostí může přispěchat tygří oko. Blíženci mohou sáhnout rovněž po chryzoberylu, chryzoprasu, jantaru, kalcitu, obsidiánu, serpentinitu či vltavínu.

Rak (22. 6 –⁠ 22. 7.)

Empatičtí Raci inklinují k tradičním hodnotám a do středobodu svého života staví rodinu. Někdy se ale potýkají s určitou náladovostí a sklonem k ničím neopodstatněné melancholii. K duševní rovnováze a zahnání negativních myšlenek by mohl přispět avanturín. Pro osoby narozené ve znamení Raka se doporučuje také jadeit, měsíční kámen, opál, růžový turmalín a tyrkys.

Lev (23. 7. –⁠ 22. 8.)

Dominantní Lvi vynikají smyslem pro organizaci. Jsou přirozenými vůdci tlupy, kterým nechybí charisma. Někdy jsou však až příliš zahledění sami do sebe a nepochybují o své výjimečnosti. Zpátky na zem by je mohl přivést křišťál, který působí celkově harmonizačně na lidskou duši. Mezi účinné pomocníky pro Lvy se řadí také beryl, fluorit, onyx, rodochrozit, rubín, rutil, sluneční kámen a smaragd.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Velice pečlivá až perfekcionistická Panna bývá pracovitá a potřebuje jasný řád. Její duše je většinou přecitlivělá a dokáže jí ublížit i jediné slůvko kritiky. Podpořit vnitřní sebejistotu by mohl citrín, který je vynikající pro udržení zdravého nadhledu. K dalším vhodným kamenům pro Panny náleží amazonit, dioptas, heliotrop, lazulit, olivín, opál, rubín, sardonyx a sodalit.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Křehké až éterické Váhy si příliš nevěří, a proto nechávají důležitá rozhodnutí na svých nejbližších. Nezřídka také velice obtížně zvládají různé životní zkoušky, které jim osud klade do cesty. Velkým pomocníkem se může stát růženín, který posiluje nejenom zamilovanost, ale i sebelásku. Využít mohou i léčivých vlastností apofylitu, heliotropu, chryzoprasu, jadeitu, kunzitu, nefritu a růžové varianty turmalínu.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Se Štíry nuda nebývá. Jsou společenští, podnikaví a aktivně se zajímají o dění okolo sebe. Někdy však mohou bojovat s emoční nevyrovnaností a určitou uzavřeností, ačkoliv na venek to nemusí být patrné. Uklidnit emoce dokáže sopečné sklo neboli obsidián, který se považuje za výtečný prostředek proti všemu negativnímu. Mezi vhodné kameny náleží také býčí oko, dioptas, hematit, magnetit a spinel.

Střelec (23. 11. – 22. 12.)

Spousta Střelců miluje společnost, a proto nemají nouzi o přátele. Ne vždy ovšem oplývají vytříbenými sociálními dovednostmi. Někdy zkrátka mluví dříve, než myslí. Větší rozvážnost dokáže nastolit sodalit. Alternativně lze vsadit rovněž na achát, azurit, labradorit, lazulit, malachit, rubín, tanzanit a záhnědu.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi bývají velice citliví, poněkud zádumčiví a mezi ostatními lidmi se drží spíše zpátky. Přesto jsou oblíbení pro svou spolehlivost a pracovitost. S častými splíny a nízkou sebedůvěrou jim může přispěchat na pomoc záhněda, která působí proti pocitům tísně až úzkosti. Nalézt vnitřní sebejistotu jim usnadní i aragonit, azurit, fluorit, gagát, jantar, karneol, křišťál, malachit, onyx a safír.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

K Vodnářům se pojí jistý punc originality. Dělá jim totiž problém dodržovat pravidla, bouří se proti zavedeným konvencím a život si zkrátka žijí podle svého přesvědčení. Někdy tím ale zapomínají na své nejbližší. Určité usměrnění a zklidnění by jim mohl přinést fluorit. K dalším doporučovaným kamenům patří například čaroit, chryzokol, chryzopras, sodalit a tyrkys.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby by se nezřídka pro druhé rozkrájely. Nikdy neváhají nabídnout pomocnou ruku slabým a potřebným, ale občas to se svými spasitelskými sklony přehánějí, protože opomínají myslet samy na sebe. Na Ryby působí pozitivně především tajuplná perla, ale k jejich hvězdnému znamení se váže i beryl, heliotrop, kalcit, nefrit, olivín, sluneční kámen a turmalín.

Vyzkoušejte, není co ztratit. A třeba vám ten pravý kámen opravdu přinese do života samé skvělé věci.