Šungitové vodě se připisuje celá řada zajímavých vlastností a benefitů pro lidské zdraví. A připravit si ji můžete dokonce i sami doma. Potřebujete k tomu pouze kousek šungitu, pitnou vodu a také trochu trpělivosti.

Tajemstvím obestřený šungit

Šungit je unikátní černá hornina kovového vzhledu. Její jediné významnější naleziště se nachází v Karélie v severozápadní části Ruska. Stáří šungitu se odhaduje na neuvěřitelné 2 miliardy let a značnou pozornost poutá také svým zvláštním složením. Nejenže obsahuje velké množství různých minerálů, ale zároveň se vyznačuje zcela atypickou strukturou přítomných atomů uhlíku. To vše dohromady mu propůjčuje výjimečné vlastnosti a není divu, že se již dlouho používá v tradičním lidovém léčitelství a v současnosti poutá pozornost vědců.

Jak se připravuje šungitová voda

Šungit se dá pořídit v podobě koulí, pyramid a dalších tvarů, stejně jako jemně rozemletý prášek nebo hrubá drť. Šungitová voda se připravuje tak, že se přibližně 100 gramů šungitu vloží do skleněné nádoby a zalije se 1 litrem studené pitné vody. Po několika hodinách se voda slije přes sítko a může se popíjet.

Existují i další návody, jak si doma udělat šungitovou vodu. Někdo ji například připravuje podobně jako nálev. To znamená, že šungit zalije vroucí vodou a poté nechá působit.

Vlastnosti šungitové vody

Uvádí se, že šungitová voda je čistší a zdravější. Je zbavená různých nečistot, pesticidů a dalších nežádoucích látek. Kromě toho se jí připisují pozitivní přínosy pro lidský organismus. Má vynikat obsahem minerálů a stopových prvků, podporovat přirozenou obranyschopnost, zbavovat tělo toxinů, přispívat k normálnímu trávení, a dokonce působit proti stresu a úzkosti.

Šungitovou vodu je možné vyzkoušet dokonce i k léčivým pleťovým obkladům, vlasovým oplachům a v neposlední řadě se přidává do uvolňujících koupelí. Ostatně, již v 18. století byly v Rusku na popud samotného Petra Velikého založeny šungitové lázně, které využívaly blahodárného vlivu kamene na lidské zdraví.

Lidé, kteří mají s šungitovou vodou osobní zkušenost popisují, že je oproti běžné vodě mnohem lahodnější.

Nejen voda, ale i půvabný šperk

Šungit je tmavý kámen se zvláštním kovovým povrchem, který se dá dobře opracovávat do podoby koulí, korálků a rozličných tvarů. Je proto ceněný a vyhledávaný i jako krásný šperk. Vyrábí se z něj přívěsky, náhrdelníky, náramky, ale také samostatné amulety.

Tajemný černý kámen má ochraňovat před negativními vlivy elektromagnetického záření, člověku dodává životní energii, zklidňuje emoce a podporuje regeneraci organismu například po úrazu nebo nemoci. Údajně má mít rovněž omlazující vlastnosti, kdy dokáže rozzářit pleť, zlepšit kvalitu vlasů a eliminovat působení škodlivých volných radikálů.

Šungit se s oblibou se používá i jako osobní ochranný talisman a pomůcka při meditaci.

 

Zdroje: https://www.highwaterstandard.com/blog/shungite-water, https://www.mindbodygreen.com/articles/shungite-properties-and-benefits, https://www.shungite-pro.com/what-is-shungite/