Ženy se odjakživa velmi rády oblékaly a zkrášlovaly. Nemusejí to být jen šperky, které umí být kouzelné na každém ženském těle. Jednou z nepostradatelných věcí v ženském šatníku je podprsenka. Mnohé ženy ji považují spíše jako nutnou část oděvu, ale je stále více těch, které podprsenku vnímají jako dokonalý a neskutečně svůdný doplněk.

Pohled do dávné historie

Předchůdkyně novodobých podprsenek byly známé již ve starém Egyptě, kdy se ženy snažily svá poprsí trochu zpevnit (nebo spíše stáhnout) širším pruhem látky. Netvořilo to sice efekt dnešní „pusch – upky“, ale ty ženy, které měly trochu problém s větším poprsím, měly své tělo doslova pod kontrolou. Ve středověku se objevily korzety, které nejenže stahovaly ňadra, ale dokonce i celý ženský trup tak, že se mnohdy ženy nemohly ani nadechnout. Korzety byly všeobecně neoblíbené a brzy je vystřídaly první modely podprsenek. Pravda, nebyly to podprsenky, jaké známe dnes, ale svůj účel splnily a postupem času se vyšplhaly na úroveň, jakou známe nyní. Průkopnicí ovšem byla Francouzka Herminie Cadolle. A tak podprsenka dostávala stále lepší tvar, a to pro každé poprsí.

Estetika a zdraví

Každopádně je v současné době nošení podprsenky nejen otázka estetiky, ale také zdraví. Prsa jsou chráněna před poraněním a i při sportu jsou spolehlivým parťákem. Její účel je také udržovat ňadra v dobré kondici a zabránit jejich nevzhledné povislosti. A co si budeme povídat, žádná jistě nechce slyšet místo komplimentů nelichotivé poznámky (nejen) jejich drahé polovičky. Tady nastupuje na scénu již zmíněná estetika. Na trhu je dnes ženské spodní prádlo nejen z kvalitních materiálů a tvarů, ale je dokonale svůdné, plné barev a krajek, ozdobné a lákající se těchto kousků látky jen jemně dotknout. Navíc umožňují zlepšit samotný tvar prsou a jejich obrys pak má i krásný tvar. No a řekněte sami, která žena by nechtěla alespoň jednou mít dokonalý dekolt. Zvedne to nejen náladu, ale i sebevědomí. A usměvavá a sebevědomá žena je daleko krásnější.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.