Zejména některé ženy dobře vědí, že dekolt zaručeně přitáhne mužskou pozornost. Ale výstřih funguje bez ohledu na velikost vašich vnad. Proto o něj řádně pečujte, ať je vaším nejlepším spojencem.

Nevěříte? Zkuste experiment

Schválně. Oblékněte si do práce svetřík, top nebo košili s pěkným výstřihem. Důraz je na slově pěkný, protože příliš velký výstřih nepomůže ani majitelkám velkých vnad ani těm se spíše dívčím hrudníkem. Věřte, že muži se na vás budou dívat častěji a s úsměvem (a to nikoli sarkastickým). Dekolt má magickou sílu, se kterou většina žen ale neumí zacházet.

Místo toho, abychom o dekolt řádně pečovaly, naše pozornost obvykle končí u případných vrásek na krku. Je nezbytné posunout se ještě o kousek níž. Nedopusťte, aby váš dekolt byl posetý záhyby, plný pigmentových skvrn či jiných nedokonalostí.

Stejně důležitý jako obličej?

Možná zarážející, ale pravdivé. Proto svůj dekolt začněte vnímat jako svůj druhý obličej. Ten také odličujete, používáte speciální krémy, chráníte ho před sluníčkem a i masáž či pleťovou masku mu občas dopřejete. Věnujte dekoltu stejnou péči. Ideální je každé ráno vklepat hydratační krém a sérum proti vráskám. Přípravky by měly obsahovat kolagen nebo kyselinu hyaluronovou a určitě také UV filtr. Pokožka zůstane chráněná, vláčná a pružná.

Definitivní kouzlo

Tu poslední třešničku na dortu dodá správně vybraná podprsenka. Ať už z výstřihu občas vykoukne nebo ne, perfektně dekolt vytvaruje. A nejde jen o to. Dobře zvolená podprsenka totiž ulevuje zádům a zabraňuje krabatění pokožky v oblasti výstřihu. Pokud sportujete, udržujte své vnady tím, že vždy použijete podprsenku určenou pro sportování. Vyhnete se tak riziku povislé kůže a narušení vazivových tkání ve zmíněné oblasti.

Sprcha a spánek

Pro udržení pěkného dekoltu jsou dobré ještě další tipy. Během sprchování dopřejte hrudníku něco jako skotské střiky. Namiřte na něj proud stříkající vody a střídejte vodu horkou a chladnější (nemusí být úplně ledová). Jestliže tento trik začleníte mezi své každodenní rituály, vaše pokožka bude až o neuvěřitelných 50 % pružnější.

Spánek se doporučuje pouze na zádech, což může být problém. Nicméně pouze během spaní na zádech nedochází k mačkání kůže nejen dekoltu, ale také krku a obličeje.

Správný postoj

Každý fyzioterapeut vám potvrdí, že držení ramen a zad zásadně ovlivňuje tvar a pevnost dekoltu. Ohnutá záda, svěšená ramena a hlava způsobují nehezké rýhy na krku, „druhou bradu“ a opticky neviditelný dekolt. Jakmile záda narovnáte, ramena stáhnete dozadu a zvednete hlavu, váš dekolt se jako zázrakem stane přitažlivý pro každý zvídavý pohled.

Takže nečekejte a zahajte péči. Můžete používat stejné přípravky jako na obličej, a to včetně pleťových masek. Ty vašemu dekoltu udělají skvělou službu. Proč nebýt tak krásná, jak můžete být? Je to tak snadné!

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.