Módní vychytávky jsou hlavně o vaší jedinečnosti a originalitě. Musíte se především cítit fajn a oblečení i make-up by měly ladit s vaším vzhledem i charakterem.

Znát módní vychytávky je pro váš trendy vzhled za všech okolností nezbytné. Každá žena by měla vědět, jak vytvořit svůj jedinečný vzhled pro každý den a každou příležitost. Zde jsou některé rady, jak na to.

Mít svůj styl

Vytvořit si svůj vlastní nezaměnitelný styl zahrnuje dvě základní věci. Styl totiž musí ladit nejen se základními prvky vašeho vzhledu, ale musí být také odrazem vašeho charakteru, vaší jedinečnosti a originality. Abyste byla super trendy, chce to ze začátku investovat víc času a peněz do základů nového šatníku.

Vše, co si obléknete musí perfektně sedět a v outfitu i make-upu je nezbytné cítit se naprosto pohodlně a přirozeně. Pak budete nejen krásná, ale i v pohodě a usměvavá. Investice se skutečně vyplatí, čas i peníze, které strávíte budováním své jedinečnosti, se vám mnohonásobně vrátí.

Elegance pro každý den

Oblékat se elegantně a stylově každý den je obtížná dovednost. Alespoň ze začátku. Pokusíme se vám pomoci a nabídnout vám pár základních tipů, které by každá žena měla znát. I když se mohou zdát banální a jednoduché, užitečné tipy způsobí revoluci ve vašem každodenním oblékání. A ať už se chystáte do práce, na pracovní večírek nebo na významnou oslavu, tyto cenné rady zajistí, že budete vždy vypadat báječně.

Uspořádejte si šatník

Prvním krokem ke stylovému oblékání je nezbytná úprava šatní skříně. Vlastně nemůžete vytvořit skvělý outfit, když ani nevíte, co všechno ve skříni máte. Proto začněte tím, že důkladně projdete své kousky oblečení a darujete nebo prodáte vše, co nenosíte nebo nemilujete. Potom stačí zbývající položky poskládat do kategorií. Vhodná je také investice do stojanu na boty, abyste si mohla snadno představit a rychle doladit kompletní vizáž.

Módní vychytávky: Barvy k tónu pleti

Možná jste nikdy nepřemýšlela o tom, proč některé barvy na vás vypadají skvěle a jiné ne. Jen se vám něco nezdálo nebo jako by něco chybělo… Je to kvůli vašemu tónu pleti. Pokud chcete, aby každý oděv, který nosíte, vypadal úžasně, naplňte šatník barvami, které vám nejvíce lichotí.

Jestliže máte takzvanou studenou pleť, nakupujte oděvy v barvách, jako je bílá, černá, šedá, stříbrná a modrá. Pokud jsou vaše tóny pleti naopak teplé, doplňte šatník modely v odstínech hnědé, žluté, zlaté, olivové a červené.

Vrchní a spodní část oděvu musí sedět

Může se zdát jednoduché vybrat ležérní a volné oblečení nebo naopak těsné a křivky obtahující modely, ale tak snadné to vůbec není. Úspěšný vzhled vychází z dosažení správné rovnováhy. Proto je nezbytně důležité plánovat oblečení tak, aby se horní a dolní část vzájemně doplňovaly. I když se vám ten který svetřík hrozně líbí, ztratí svůj půvab, pokud k němu zvolíte nevhodné kalhoty či sukni. Když na sobě máte například volnou košili, spárujte ji s úzkými kalhotami, a pokud jste si oblékla kalhoty se širokými nohavicemi nebo dlouhou sukni, vyberte ideálně doplnění přiléhavým či krátkým topem.

Oblečení musí vytvořit perfektní vzhled vašeho těla

Módní vychytávky, které na vás vypadají skvěle, vyžadují strategické nakupování. Nakupujte tak, abyste podpořila pěkný vzhled vašeho těla. Nejde o to, jestli jste štíhlá nebo baculka, to, co si obléknete, z vaší postavy dokáže udělat krásnou figuru na první pohled. Jestliže si nejste jistá, jaké oblečení je pro vás to pravé, vycházejte z kousků, které už doma máte a které na vás vypadají pěkně.

A opravdu neberte ohled na to, co nosí ostatní. Vyberte zkrátka to, co vám nejvíce sluší, a nakupujte oděvy se stejnou siluetou. Pak si můžete bez obav zaexperimentovat s různými tkaninami, barvami a módními doplňky, protože jistotu, že vypadáte fantasticky, tu už máte.

Míchejte vzory

Vzory jsou vynikajícím způsobem, jak do šatníku přidat život a vzrušení a jejich míchání je ještě lepší. Jestliže jste se dosud držela základních vzorů v kombinaci s něčím jednobarevným, nyní je čas na změnu. Chce to odvahu a dávku vkusu, protože vzory se musí doplňovat, nikoli na sebe narážet. Nejlépe pro začátek vyberte jeden základní design a svůj outfit zvýrazněte jiným. Nebo zkuste zvolit dva vzory s odpovídajícími nebo doplňkovými barevnými odstíny.

Nezbytné doplňky

Přidání módních doplňků by mělo být třešničkou na dortu a posledním krokem k dokončení vašeho aktuálního oblečení. Ať už jde o něco tak jednoduchého, jako je opasek, použití různých náhrdelníků či korálků, všechny zdánlivé maličkosti dokážou proměnit váš vzhled z dobrého na skvělý. Proto je důležité investovat. Skvělé boty, kabelky, čepice, sluneční brýle a šperky jsou vše, co potřebujete mít a využít.

Připravte si různé varianty předem

Každá žena zná paniku, když ráno nestíhá a snaží se najít to pravé oblečení pro nadcházející den. Naše módní vychytávky vám zaručí, že nebudete chodit pozdě do práce či na schůzky nebo mít na sobě stále to samé. Předem si sestavte varianty oblečení (a doplňků). Takto vybrané kombinace zajistí, že vaše rána budou probíhat hladce.

Když vás nenapadne nic nového, snadno sáhnete po některém z připravených a kompletních outfitů. Užitečným nápadem je také vytvoření kombinací pro formální, obchodní a společenské události. A určitě investujte do nadčasové klasiky, jako jsou džíny či bílá košile.

Módní vychytávky: Inspirujte se

Při prohlížení časopisů, internetu či při sledování oblíbených známých osobností si najděte stylové ženy, které byste ráda následovala. Objevte módní vzhled, který vás inspiruje. Pokud vám vybraný styl bude slušet, respektive se v něm budete cítit dobře, použijte jej pro plánování svého dalšího oblečení. Hlavně se nebojte experimentovat. Věřte, že vaše vybrané „ikony“ to dělají také.

Vždy mějte na paměti, že pro vyzkoušení nového trendu nebo koupi kousku, který vás upoutá, není směrodatné datum narození. Věk nerozhoduje, a tak hurá na nákupy!

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.