Dokonalá a krásná pleť je snem každé ženy. Ne všechny jsme ale se svojí pletí spokojené. Existuje několik příčin a problémů, se kterými se potýká velká část žen. Které to jsou a jak to změnit, aby naše pleť byla krásná, zářivá a zrcadlila naši pohodu? Jedním z nejčastějších problémů, je fakt, že pleti nevěnujeme dostatečnou péči. Nejčastěji podceňujeme večerní část, kdy je pleť potřeba opravdu důkladně odlíčit, tonizovat a dodat jí vyváženou péči. Jak by taková péče mohla vypadat?

Ideální večerní péče o pleť v pěti minutách

Péče o sebe je důležitou součástí osobního rozvoje. Než se uchýlíme k nejrůznějším výmluvám, proč to nebo to nelze, měli bychom si uvědomit, že naše tělo je naší součástí a nese nás celým životem. Jak se k němu budeme v průběhu života chovat, nám bude vracet. Pečovat o tělo, tedy i o jeho jednotlivé části, je vlastně rituálem vedoucím k prohlubování sebelásky. Pojďme se naučit společně krásný rituál večení péče o pleť, který nezabere víc než pár minut, ale tělo (i naše mysl) ho určitě ocení.

Krok č. 1 – Čištění pleti

Jedním z prvních a nejdůležitějších kroků je důkladné vyčištění pleti od nečistot, případných líčidel, make-upu, krémů a dalších přípravků, které v průběhu dne používáme. Tento krok je extrémně důležitý, aby jsme pleti dali prostor se nadechnout a zamezili tak třeba ucpávání pórů a vzniku “černých teček”. Víme, že každému z nás vyhovuje něco jiného, a tak i typy odličovadel mohou být různé. Není vůbec nutné měnit něco, co nám vyhovuje, a proto je jedno, zda použijete odličovací mléko, emulzi, nebo přípravek na olejové bázi.

Micelární vody s alkoholem – nejsou to pravé

Co ale opravdu nedoporučujeme jsou micelární vody. Micelární voda totiž obsahuje alkohol, který při dlouhodobém používání pleť extrémně vysušuje. To má za následek, že se pleť bude bránit tím, že si bude vytvářet nadbytek svého mazu. Ten následně ucpává póry, způsobuje akné a celkově zhoršuje stav pleti. Pro odličování se všeobecně doporučují odličovače na olejové bázi. Olejové molekuly na sebe totiž nejlépe nachytají a rozpustí všechny nečistoty, které na obličeji máme.

“Naše zákaznice jsou velmi spokojené s Odličovacím sérem od Renovality, které nabízí jednoduchou aplikaci pomocí rozprašovače, nebo Výživnou čistící emulzi od Dulcia, která je velmi lehká a pro pleť příjemná,” radí odborníci z Jannami.cz

Kosmetika Renovality
Kosmetika Renovality, Jannami.cz

Krok č. 2 – Použití tonika, pleťové vody

Druhým, a nejčastěji podceňovaným krokem je tonizace pleti. Tuto fázi má většina žen tendenci úplně vynechávat a není to dobré. Ne vždy se totiž podaří odstranit všechny nečistoty odličovacím přípravkem. V tu chvíli tedy přichází na řadu tonikum, nebo pleťová voda, jejímž úkolem je jednak dočistit zbytky nečistot, které na pleti zůstanou po prvním kroku, ale také pleť ošetřit, zatáhnout póry a v případě problematické pleti ji dezinfikovat.

I když se nelíčíte

Tímto krokem je také ideální začít v případě, že se nelíčíte, před nanesením večerních krémů či olejů. Mnoho žen, které se nelíčí, má pocit, že není nutné pleť extra čistit, ale na obličeji přes den ulpí opravdu velmi mnoho látek – počínaje potem, přes zplodiny a další látky, které se nacházejí v ovzduší – a ty pleť znečišťují.

Tip odborníka: Chcete-li používat opravdu profesionální tonikum, které vám dodá naprosto dokonalý servis, vyzkoušejte Pleťovou vodu pro citlivou pleť řady Solution od Kvítoku. V nabídce naleznete vody i pro zralou a problematickou pleť. Pro ty z vás, které fandí květinovým ple’tovým vodám můžeme doporučit např. Růžovou vodu od Moroccan Sense, nebo Levandulovou vodu od Kvítoku.

Kvitok Solution
Kvitok Solution, Jannami.cz

Krok č. 3 – Pleťové sérum

Třetím krokem, který pleť rozhodně ocení, je aplikace séra, které poskytuje velmi intenzivní a cílenou péči. Pleťových sér najdeme dnes na trhu opravdu velké množství. Každé z nich se zaměřuje na konkrétní oblasti jako např. vrásky, hydrataci, rozjasnění pleti, pomoc s problematickou pletí apod. Je tedy dobré vybrat si, které bude nejlépe vyhovovat vám, a které bude řešit to, co chcete na své pleti “vylepšit”.

Tip odborníka: U nás je nejprodávanějším a nejoblíbenějším sérem Kyselina hyaluronová, která na sebe naváže v další fázi použitý olej či krém, uzamkne jej v pleti a zajistí ideální hydrataci. Důležité při použití séra je, že po něm vždy následuje aplikace nočního krému či oleje. Sérum tedy není alternativou krému či oleje, ale jedním ze samostatných kroků. I mezi séry najdeme pár vašich favoritů, kteří nám z polic mizí častěji:-) Jedním z nich je rozhodně Noili Pro-Collagen noční sérum s vitamínem C. Díky obsahu těch nejkvalitnějších ingrediencí a vyváženého složení perfektně hydratuje, stimuluje tvorbu kolagenu a viditělně zlepšuje stav stárnoucí pleti. Dalším oblíbeným produktem je Kyselina hyaluronová, kterou u nás najdete v různých koncentracích. Renovality nabízí své 1% sérum, BodyBe pro změnu 3% a také 7%.

Krok č. 4 – Aplikace nočního krému či oleje

Závěrečná fáze patří aplikaci pleťového krému či oleje, který dodá potřebné živiny a hydrataci. Je jedno zda jste na straně krémů, či olejů, důležité je však číst složení výrobků a vybírat si ty, které budou mít co nejvíce účinných látek a naopak se vyhnout těm, které obsahují “mrtvé” látky, které slouží jen jako výplň jako např. parfemace, voda apod.

Tip odborníka: My jsme více nakloněni na stranu olejů, vzhledem k tomu, že jsou 100% čistými výtažky rostlin a plodů, ale i mezi krémy lze rozhodně najít takové, jejichž základ tvoří květové vody, rostlinné oleje a výtažky, které jsou pleti prospěšně. Ženy se zralou pletí mohou využít pro finální péči například Švestkový olej od Renovality, který vyniká nízkou komedogenitou (krásně se vsakuje do pleti), je silně hydratační a využijete jej i jako sérum pro péči o poškozené vlasy. Pokud je vaše pleť citlivá, rozhodně oceníte Pleťový krém pro citlivou pleť z řady Solution od slovenského Kvítoku. Kosmetika z této řady vyniká jednak ideálním přírodním složením, ale také účinky, které nabízí většinou jen profesionální kosmetika. Bojujete-li na vaší pleti s akné, pupínky či jinými nedokonalostmi, pro vás můžeme doporučit Zázračný pleťový elixír s CBD od značky Cannor, který rozhodně dělá čest svému jménu. Díky obsahu cannabidiolu je vhodný pro řešení opravdu problematické pleti a svými výsledky přesvědčil nejednu naši zákaznici.

Co říci závěrem? Správná péče, složená ze všech 4 kroků, vám při troše cviku zabere denně maximálně 5 minut. Čas, který si zvládne pro sebe vyhradit každý z nás a který naše pleť (i tělo) určitě ocení. Pokud navíc mysl zaměříte přímo na samotný rituál, nebude mít prostor přemýšlet o ničem dalším a velmi se vám uleví. Věnujte se svému tělu s láskou a ono vám stejnou měrou tuto péči vrátí. 🙂