Asi každá žena (a mnohdy zdaleka nejen žena) touží po tom, aby měla krásnou pleť. Většina z nich proto sází na komerční přípravky, které slibují skvělé výsledky již po několika použitích. Ačkoliv pokožku mohou určitým způsobem podpořit, často stojí dost peněz a obsahují také plno chemických sloučenin, které vedou ke kontradikcím. První krok, který byste měli podniknout, je především nastavení správného jídelníčku – ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme.

Tučné ryby

Tučné ryby, zejména losos, makrela nebo sleď, by neměly chybět ve vašem jídelníčku v žádném případě. Mimo to, že podporují zdraví srdce, jsou také skvělou potravinou, která vám pomůže s odstraněním akné, zarudnutím pleti a některé studie dokonce potvrzují, že také s lupénkou. Obsahují totiž hojné množství omega-3 nenasycených mastných kyselin a vitamín E, které patří mezi zásadní prvky pro udržení zdravé, pružné a hebké pleti.

Brokolice

Brokolice disponuje řadou užitečných vitamínů, minerálů a antioxidantů, které hrají zásadní roli v udržení zdravé a krásné pokožky. Zejména se jedná o vitamín A, vitamín C, zinek a lutein, který chrání pleť před oxidačním poškozením. Konzumace této lahodné zeleniny navíc pomáhá chránit kůži před poškozením slunečními paprsky, a podle některých výzkumů je skvělou prevencí rakoviny kůže. Mimo jiné brokolice také skvěle podporuje mysl a celkové zdraví těla.

Červené a žluté papriky

Červené a žluté papriky jsou skvělým zdrojem vitamínu A a chlubit se mohou také svým bohatým obsahem vitamínu C. Jejich častější konzumace je proto skvělý způsob, jak ochránit svou pokožku před neustálou tvorbou vrásek a jejím vysušováním, a zároveň podpořit tvorbu kolagenu v těle.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin (které si lidské tělo nedokáže vytvořit samo), bílkovin a zinku. Jejich častá konzumace je výborným způsobem, jak ochránit pleť před tvorbou akné, vrásek, stařeckých skvrn a pomáhají také urychlovat hojení ran. Pokud vám vlašské ořechy nechutnají, můžete zařadit do svého jídelníčku i jiné ořechy nebo semínka.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje účinné a silné antioxidanty zvané katechiny, které skvěle podporují zdraví a krásu pokožky na obličeji, a to zejména co se týče její pružnosti a hydratace. Častější konzumace tohoto nápoje je navíc účinný způsob, jak se chránit před působením slunečních paprsků, předcházet tvorbě akné a snadněji vám také pomůže hojit rány na obličeji.

Avokádo

Zelené avokádo si získává v poslední době čím dál větší oblibu. Kromě skvělé chuti a podpory kardiovaskulárního systému vám však také skvěle pomůže zlepšit zdraví pokožky a podpořit její pružnost. To především díky jeho obsahu zdravých tuků, které navíc účinně chrání tělo před působením slunečních paprsků.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky a veřejně dostupných informačních zdrojů.