Mnoho majitelů psů si rádo nechá svého mazlíčka spát v posteli. Pro některé to může být neuvěřitelně uklidňující, zatímco jiní se obávají, že by to mohlo narušit jejich spánek. Nicméně, podle odborníků existuje několik důvodů, proč bychom mohli chtít nechat svého psa spát v posteli.

Kontakt s jinou bytostí

Zvláště pro ty z nás, kteří žijí sami, může být pocit samoty v noci velmi obtížný. Mít svého psa v posteli s sebou může být velmi uklidňující a poskytnout nám pocit, že máme někoho blízkého vedle sebe. Kontakt s jinou bytostí může být velmi důležitý pro naši duševní pohodu.

Uklidňující tep a dech

Psí tep a dech mohou být velmi uklidňující a mohou nám pomoci usnout. Pokud se cítíme nervózní nebo napjatí, může být přítomnost psa velmi uklidňující a pomoci nám relaxovat.

Pocit bezpečí a ochrany

Mnoho lidí si myslí, že pes v posteli může poskytnout pocit bezpečí a ochrany. Psi jsou instinktivně ochranitelští a mohou pomoci cítit se bezpečně, zvláště pokud žijeme sami nebo se cítíme zranitelní.

Zbavení se úzkosti a napětí

Někteří majitelé psů tvrdí, že mazlíček v posteli jim pomáhá zbavit se úzkosti a napětí. Psi jsou velmi intuitivní a mohou cítit, když jsou jejich majitelé ve stresu či rozrušení. Pokud nám náš pes dokáže pomoci uvolnit se a odpočinout si lépe, může nám to pomoci vyrovnat se se stresem a úzkostí.

Je ale důležité si uvědomit, že toto vše funguje pouze v případě, že nás psí přítulnost těší a při spánku nás naopak neruší. Pokud nám vadí, že se pes pohybuje, převaluje nebo chrápe, rozhodně to kvalitu našeho spánku nezlepší, ba naopak. Je proto důležité zvážit, zda je pro nás spaní se psem vhodné a zda nám to pomáhá nebo nás to naopak ruší.

Jestliže nám ale psí přítomnost přináší klid a uvolnění, může být spaní s mazlíčkem velmi příjemným zážitkem.

 

Autor při tvorbě článku využil svých vlastních znalostí a zkušeností.