Každodenní nápor stresu, fyzická únava, psychické vyčerpání. To všechno jsou stavy, která nám obvykle dají pořádně zabrat. Pokud máte pocit, že jste vymačkaní jako citron a už nemáte na nic sílu, nastal pravý čas změnit strategii. Zkusit můžete třeba několik jednoduchých tipů, které napomohou nalézt ztracenou energii a dodají novou chuť do života.

Příroda a její úžasný dar pozitivní energie

Mnoho nadaných objevitelů a umělců čerpalo cennou inspiraci v přírodě, kde přicházeli na ty nejlepší nápady. A úplně každý z nás v ní může najít i ztracenou rovnováhu a získat více energie. Ne nadarmo se říká, že právě v přírodě si člověk krásně pročistí hlavu.

Udělejte si konečně chvíli čas sami na sebe a dopřejte si příjemnou procházku přírodou. Nezáleží vůbec na tom, zda vyrazíte do lesa, cestičkou podél vody nebo třeba rovnou do vysokých hor. V každém případě se ale pokuste během pobytu venku přestat myslet na běžné starosti a povinnosti. Dýchejte zhluboka svěží vzduch a užívejte si úchvatnou krásu a barvy přírody.

A neostýchejte se ani udělat nějakou malou šílenost. Obejměte třeba mohutný kmen stromu a vnímejte drsnou strukturu jeho kůru. Anebo si lehněte uprostřed louky do trávy a nechte se hladit jejími stébly. Uvidíte, že domů se budete vracet v mnohem lepší náladě.

Máte blízko k ezoterice? Vyzkoušejte sílu drahých kamenů

O drahých kamenech se traduje, že mají úchvatné magické a léčivé vlastnosti. Jednotlivé druhy a barevné variace se ale liší svými konkrétními účinky, a pokud chcete jejich sílu vyzkoušet na vlastní kůži, pečlivě proto vybírejte.

S přemírou stresu, celkovým přetažením a únavou by si měl perfektně poradit křišťál, který se pyšní svou tajuplnou čirou krásou. Pokud chcete podpořit vitalitu a získat více životodárné energie, můžete vsadit spíše na něžný růženín. A jestliže vám chybí především motivace a impuls ke změnám v životě, je správnou volnou půvabný karneol.

Jakmile jste si našli „ten svůj“ kamínek, je třeba si k němu najít cestu. Podržte ho na chvíli v ruce, zavřete oči a představte si situace, se kterými by vám měl pomoci. Nezapomeňte ho nosit stále při sobě. Svůj úkol bude plnit i v případě, pokud bude mít podobu šperku, takže si ho můžete zavěsit třeba na krk.

Bez odpočinku a kvalitního spánku to nepůjde

V dnešní hektické době se mnozí z nás neumí zastavit nebo alespoň zvolnit tempo. Není divu, že únava a ztráta energie se dříve či později zákonitě dostaví.

Jestliže máte pocit, že si pro sebe nedokážete vyšetřit ani chviličku času, je třeba zvážit změny v organizaci běžného dne. Zkuste eliminovat prokrastinaci, která vám zbytečně ukrajuje volno. Naopak zvyšte svou výkonnost a každodenní úkoly vykonávejte efektivně. Touto změnou přístupu získáte mnohem více volného času, který následně můžete využít právě k odpočinku.

Vyčleňte si pravidelně čas, ve kterém budete pouze relaxovat. Rozhodně také nevynechávejte dovolenou a neberte si na ni s sebou své pracovní povinnosti.

V neposlední řadě nezapomínejte ani na dodržování pravidel spánkové hygieny. Vydatný a kvalitní spánek je totiž nezbytný pro udržení pevného fyzického a psychického zdraví. Pokud vás již trápí nespavost, sáhněte pro první pomoc do bylinné lékárny. Skvělými pomocníky jsou meduňka, kozlík a levandule.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.