Slovo aura jste určitě už někdy slyšeli. Můžete si představit barevné světlo, jas, který obklopuje každého člověka, každé zvíře, každou věc. I když většina z nás aury zrakem nevidí, přesto je všichni vnímáme vnitřním zrakem a jsou součástí našeho přirozeného vnímání světa. Už v primitivních společnostech poznali lovci ukrytí v horských jeskyních na dálku podle vyzařované energie, jestli lidé přichází s přátelskými úmysly či nikoli.

Duhové energetické pole

Všichni máme svou auru. Duhové energetické pole. Fyzickému oku neviditelné, i když mnozí aury také vidí. Přesto se dá aura s trochou cviku poměrně dobře vnímat. Obklopuje naše tělo v trojrozměrné elipse, kterou tvoří sedm vrstev různých barev. Tahle aura odráží naši náladu, osobnost a náš zdravotní stav. Může stejně tak určovat vztahy s ostatními lidmi nebo i zvířaty. Často je pak naše jednání v protikladu s tím, jak navenek vypadáme nebo jak se zdálo vnějšímu okolí logické. Aura ovšem nelže. Rozmlouvá o nás pravdu i aktuální stav, ať už si ho uvědomujeme či nikoli. A ukazuje naprosto přesně.

Aura - jak si vylepšit auru
Jak si vylepšit auru, Foto: Depositphotos

Aura a její velikost

V případě, že je aura velmi silná a zářivá, může nás obklopovat až našířku rozpažených paží. Duchovní bioenergetické pole aury je za různých okolností různě velké, ale také husté. uddha, duchovní vůdce, měl údajně auru sahající do vzdálenosti několika kilometrů, přičemž ovlivňovala lidi v celé oblasti. Svou auru můžete čistit, léčit, chránit i posilovat. Budete-li to dělat, určitě se vyhnete mnoha nepříjemným zkouškám, které si nakonec k sobě s “novou” aurou “nepřitáhnete”.

Jak si vylepšit auru?

Pokud jste dočetli až sem a máte zájem začít na zlepšování své aury pracovat ihned, máme pro vás řadu tipů, jak na to.

Zařaďte do svého jídelníčku hodně jasně barevného ovoce a zeleniny. Jezte je syrové nebo lehce povařené, čímž bude vaše aura zářivější. Obzvlášťě auře prospívají bobuloviny nebo syrové papriky.

Snažte se být každý den alespoň nějaký čas na denním světle. Zejména pokud pracujete někde, kde je umělé světlo, které trvale svítí. Umělé světlo naši auru oslabuje.

Krystaly a drahé kameny

Obklopte se krystaly nebo drahými kameny v barvách duhy. Pokud chcete vědět, jaký kámen aktuálně vaše aura nejvíce potřebuje, dejte si misku s krystaly na noční stolek. Ráno po probuzení bez nahlížení sáhněte do misky a jeden si intuitivně vytáhněte. Citlivá energetická centra v dlaních a na konečcích prstů sama přitáhnou kámen, který nám nejvíce pomůže. A zároveň to bude barva, kterou aktuálně nejvíce potřebujete.

Doma i v práci si pěstujte vonné rostliny. I ty dodají vaší auře zdraví.

Jak na různé nálady

Pokud přijdou tmavé chladné dny, určitě si na sebe oblékejte alespoň jednu věc v jasné barvě. Povzbudíte tak svou auru. A vyženete “ospalé” a “těžké” energie, které z vás vysávají optimismus, nadšení a pozitivitu.

Pokud se cítíte přehnaně aktivní nebo kritičtí, nebo máte kolem sebe takové lidi, nabídněte jim (a sami si dejte) vodu, ve které jste nechali máčet dvě nebo tři hodiny ametyst, jadeit nebo krajkový achát. Když ji vypijete sami, ochrání to před ostatními vaši auru.

Zdraví a pohyb

Pokuste se každý den pít hodně vody. Káva, čaj, sycené nápoje i nápoje s aditivy mohou způsobit, že vaše energetické pole bude suché a podrážděné.

Pro vylepšení aury je příhodnější jemný pohyb, namísto drsného sportování. Tanec, plavání, chůze nebo cyklistika je ideální.

Šperky a oblečení

Vyhýbejte se syntetickým materiálům. Dopřejte si co nejvíce přírodních vláken, která auru neomezují.

Noste šperky. Ty zlaté naplní vaši auru sebejistotou a soustředěním. Stříbrné zvyšují harmonii a vnáší do vztahů klid a usmíření. Měděné naplní auru láskou a posílí lásku ve vašem životě.

Jestliže pracujete s technikou, dejte si mezi sebe a počítač nebo telefon apod. zelený malachit nebo šedou záhnědu. Malý kámen se dá i trvale připevnit k počítači nebo telefonu.

aura a bylinky
Aura a bylinky, Foto: Depositphotos

Aura domova

Ve své kuchyni si pěstujte bylinky, vyvolávají pocit hojnosti a přitahují do aury i do aury vašeho domova dobré věci.

Doma si umístěte větrnou zvonkohru a zrcadla. Aura domu bude plná života.

Autorka se tématem dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých zkušeností.