Barvy nás obklopují na každém rohu a v podstatě je velkým štěstím, že je většina z nás může naplno vnímat. Dokážou totiž dokonale zvednout náladu a nabít i pozitivní energií. Astrologie vám nyní napoví, jaký odstín je pro vás tím pravým podle znamení zvěrokruhu.

Znamení Beran – červená

Beran je znamením ohnivým, vášnivým a také trochu tvrdohlavým. Tento zrozenec je přirozeným vůdcem s dobrodružnou povahou. Oplývá též velkým množstvím energie, jistou nezávislostí a soutěživostí. Není tedy žádným překvapením, že k Beranovi pasuje červená. Ta v něm rozproudí ty správné vibrace a podpoří i kreativitu. Co ji takhle částečně začlenit třeba do ložnice?

Znamení Býk – zelená

Býk je rozený praktik, který stojí pevně nohama na zemi. S oblibou myslí na druhé už s předstihem a nezřídka kdy má objednaný dárek pro své blízké i měsíce dopředu. Kromě jiného je tento zrozenec i velmi společenský a rád se schází se svými nejbližšími. Pro Býka je vhodnou barvou zelená, která pomůže k regeneraci a relaxaci. Proto nadevše miluje rostliny a v bytě se jimi zpravidla co nejvíce obklopuje.

Znamení Blíženci – žlutá

Blíženci jsou, jak je známo, dvě osobnosti v jedné. Ta první je temperamentní, komunikativní a ta druhá vysoce zvídavá, inteligentní, ale také trochu neklidná. Ze své podstaty jsou tito zrozenci i dost společenští a v přítomnosti milovaných a blízkých lidí se cítí spokojeně. K Blížencům se hodí nejvíce odstín veselé, energické a hravé žluté. Ten je duchovně i mentálně inspiruje.

Znamení Rak – stříbrná anebo metalická šedá

Rak je po většinu svého života ovlivňován svými emocemi. Také umí být nebývale empatický, a tak jej ostatní lidé vyhledávají jako „vrbu“. Kromě jiného je tento zrozenec i senzitivní vůči náladám svého okolí, proto je potřeba, aby si vytvořil jisté hranice. Protože Raku vládne Měsíc, hodí se k němu až étericky stříbrná barva. Ovšem skvěle bude působit i metalická šedá. Zpříjemněte si tedy domov třeba kovovými prvky či šedými bytovými doplňky.

Znamení Lev – oranžová

Lev je velmi charismatickým znamením zvěrokruhu. Někdy působí na druhé doslova magnetickou silou. Ve vínku má taktéž jistou netrpělivost. Vůči svému okolí nikdy není tento zrozenec zlomyslný, pokud mu tedy vysloveně neublížíte. Lev má rovněž jednu skvělou vlastnost, umí motivovat ostatní k vyjádření vlastního JÁ. Inspirativním odstínem bude rozhodně oranžová.

Znamení Panna – hnědá

Panna je skrz na skrz velkým perfekcionistou. Svou pozornost věnuje detailům a taktéž je výtečným organizátorem a urputným plánovačem. Ze své podstaty je tento zrozenec velmi laskavý a lidský, může ovšem na druhé působit poněkud rezervovaně a kriticky. Výsostnou vlastností Panny je pak analytické myšlení. K odpočinku a relaxaci pomůže odstín hnědé. Tu lze zakomponovat do interiéru třeba pomocí dřevěného nábytku.

Znamení Váhy – růžová

Váhy milují obecně krásno. Cíleně vyhledávají ve svém životě krásná a harmonická místa, v kterých se cítí příjemně. Vytváření rovnováhy je pro ně důležité ve všech aspektech bytí. Tito zrozenci kromě jiného rádi pobývají ve společnosti rodiny a přátel. Vtípky ani škádlení jim není cizí. Dokonalou barvou pro Váhy je světle růžová, která se hodí například k výmalbě ložnice.

Znamení Štír – černá

Štír zpravidla neříká nahlas, co si skutečně myslí. Proto může zpočátku vyhlížet záhadně. Má ovšem skvělou pozorovací schopnost a sklon k jasnovidectví. Tento zrozenec obvykle mlčí, když ale něco vysloví, má to velkou váhu. Pro Štíra se hodí dokonale černá barva, která vyjadřuje jeho tak trochu tajemnou stránku osobnosti.

Znamení Střelec – fialová

Střelec je společenský dobrodruh, který je vždy připraven vyrazit do ulic poznávat nová zákoutí i lidi. Kromě jiného má kreativní myšlení, které mu pomáhá „vybruslit“ z mnoha obtížných situací v životě. Pro tohoto zrozence bude pravým odstínem ten fialový, který je spojen s mystikou, inteligencí i kreativitou.

Znamení Kozoroh – tmavě šedá

Kozoroh je přirozeně ctižádostivý a svědomitý jedinec, což z něj dělá skvělého pracovníka a organizátora. Tento zrozenec se neobává velkých projektů a směle se je snaží vyřešit. Také oplývá laskavostí, skvělým sebeovládáním i empatií. A jaká barva se ke Kozorohovi hodí nejvíce? Je to tmavě šedá, která podpoří v jeho domově dokonalý odpočinek.

Znamení Vodnář – modrá

Vodnář je tak trochu „mimozemšťan“ zvěrokruhu. Může se zprvu jevit, jako že předběhl svou dobu. Obecně má v sobě velké humanistické cítění a chce ze světa udělat lepší místo. Pro svou podivnost avšak také roztomilost má tento zrozenec zpravidla mnoho přátel. Domov by měl vybavit modrými doplňky či modře vymalovat obývací pokoj (anebo ložnici). Tento odstín Vodnáři pomůže zklidnit mysl a zlepší koncentraci.

Znamení Ryby – tyrkysová

Ryby bývají romantické povahy a nezřídka kdy mají zálibu v jakémkoliv umění. To mnohdy tito zrozenci sami provozují. Mohou krásně malovat, modelovat, tančit, zpívat anebo třeba básnit. Někdy ovšem mohou být až příliš zasnění. Dokonalou barvou pro Ryby je rozhodně tyrkysová, která vyjadřuje jejich citlivost a jemnost. Kromě jiného jim pomůže obnovit energii.

Autorka se problematikou dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých vlastních zkušeností.