Romantika v partnerském vztahu je důležitá a neměli byste na ní zapomínat ani vy, ani váš partner. Často jsou to právě ta malinká gesta, která mezi vámi mohou opět navodit pocit nekončící vášně a lásky a dodat vašemu poutu nový nádech. Pokud si nevíte rady, jak na to, připravili jsme pro vás ty nejlepší osvědčené tipy, které můžete aplikovat již dnes.

Nezapomínejte na to nejdůležitější slovo

Miluju tě. Mám tě rád. Přesně to jsou ta zásadní slova, která tak často chybí. Jak už to bývá, mnoho párů po nějakém čase upadne do zajetého stereotypu, přijdou problémy, děti, různé nesrovnalosti, se kterými je třeba každodenně bojovat. Partneři spolu začnou prostě méně komunikovat. Je ovšem důležité, abyste i přesto stále dávali najevo svou lásku. Ve vztazích vždy platí stará moudrá věta: „Kdo lásku dá, tomu se vrátí“.

Doteky a polibky

Doteky, jako je hlazení a objímání, jsou základní řečí lásky. Pokud chcete svému partnerovy projevit úctu, nezapomínejte se k němu tulit, pomačkat ho a co nejčastěji ho objímat. Také je důležité, abyste ve vztahu nezapomínali na polibky, a to například při odchodu do práce, když se sejdete, nebo prostě jen tak, abyste si udělali vzájemnou radost.

Zajděte si na rande

Pokud cítíte, že vašemu vztahu chybí vášeň, domluvte si rande, jako za starých časů – a ještě lépe, domlouvejte si ho pravidelně. Prospěje to oběma stranám, protože zapomenete na pracovní strasti a užijete si další společné chvíle. Můžete zajít například do kina, na dobrou večeři nebo si užít pobyt v lázních.

Pochvalte se

V případě, že váš vztah postrádá vášeň a cítíte, že se spíše zaměřujete na partnerovi nedostatky než na to, co mu jde, měli byste udělat změnu. Romantiku do svého vztahu můžete přinést opět tím, že začnete chválit to, jak váš protějšek vypadá, jeho činy, které se mu povedly, nebo prostě jen to, že vám udělal ráno kávu.

Udělejte něco nečekaného

Největší romantická gesta jsou taková, která přichází, když to druhý nečeká. Pokud proto ve svém vztahu postrádáte vášeň, zkuste svůj protějšek nějakým způsobem překvapit – například právě zmíněnou ranní kávou, přípravou dobrého jídla nebo za něj udělejte něco, co mu běžně ubírá čas.

Zajděte se v noci podívat na hvězdy

Vyjděte s partnerem ze svého komfortu, a bez ohledu na to, jaký je váš biologický věk, vezměte si večer deku, dobré jídlo a šampaňské a jděte se dívat na louku na hvězdy. Můžete se také při pozorování začít bavit o hlubokých myšlenkách, které máte v hlavě, když jdete spát, ale nikdy jste o nich s nikým nemluvili. Navíc se také skvěle odreagujete od všedních stresů a zažijete romantiku, na kterou nikdy nezapomenete.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky.