Někdy se zdá být svět snů opravdu bláznivý. A pokud se jeden sen – může být i velmi podobný – stále dokola opakuje, zbystřete a zamyslete se nad ním.

Sen, který vás po probuzení klidně i dlouhé hodiny trápí nebo na něj nedokážete přestat myslet, může znamenat něco velkého. Nevyřešené potíže v životě, nevyrovnanost, trápení a jiné. Tak, jak pronesl Sigmund Freud: „Studium snů můžeme považovat za nejspolehlivější způsob zkoumání hlubokých procesů duše“. Jistě má pravdu, proto nahlédněte této symbolice o něco blíže – možná v ní najdete i vy něco hlubšího. Možná také vyřešíte situaci, která vás již delší dobu tíží.

Sen jako pochopení svého nitra

Sen není pouze útržek čehosi magického nebo pouhý bezvýznamný vjem. Jedná se o vnitřní i vnější podněty a vzpomínky, které jsme již zažili či nás trápí. Je to totiž psychologická událost, nad kterou bychom neměli mávnout rukou s myšlenkou, že se jedná o barvitý sen, který nic neznamená.

Naopak, skrze sny můžete pochopit své nitro, přiblížit se sami sobě. Tímto způsobem se můžete zbavit strachu nebo můžete vyřešit potíže, které vás trápí či děsí už delší čas. Abyste toho docílili, proveďte to jednoduše – své sny si zapisujte.

Co znamená, když ve snu jezdíte autem?

Zdálo se vám někdy, že jedete v autě s někým, koho máte opravdu rádi? Koho obdivujete? Možná to byl váš partner či dobrý kamarád – kamarádka. Jen se zamyslete: kdo seděl za volantem vozu? Protože ten, kdo zde seděl, je pro vás hnací silou ve vašem životě. Jedná se o člověka, kterého máte opravdu rádi. A v případě, kdy jste jeli autem, jemuž přestaly brzdit brzdy, uvědomte si své chování za poslední dobu – bylo nevhodné, špatné? V takovém případě byste vzorec svého špatného chování měli zastavit.

Často ve snech létáte?

Ať už létáte proto, abyste někomu unikli či pouze strachu, poohlédněte za sebe. Chcete si splnit sen, o kterém již dlouhou dobu sníte? Nebo máte velké ambice či potřebu změnit nebo udělat velké rozhodnutí? Vaše podvědomí vám tak může naznačit, že jste stateční a nyní je čas učinit ten správný krok.

V podstatě je jedno, zda sen zapíšete celý, bodově či pocitově, ale všechny veďte ve stejném stylu. Po čase zapisování si najděte chvilku, kdy budete mít klid, nikdo vás nebude rušit a projděte si celý záznam. Snažte se pochopit souvislost mezi aktuálním děním, situací a mezi sny. Možná v nich najdete pomyslnou nit a správnou souvislost.

Při tvorbě článku autorka využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.