Prefabrikované minidomky postavíte kdekoliv. Jsou nejen malé, ale též velmi moderní. Navíc takový domek můžete postavit opravdu skoro všude. A pokud vás bydlení na daném místě přestane bavit, dům prostě sbalíte a přestěhujete jinam.

Jestliže vám stačí maličký domek nebo jste příznivci minimalismu, nabídka prefabrikovaných domů by vám neměla uniknout. Tyto domky se skládají jako nábytek a je možné postavit je kdekoli. Firma, od které si domek koupíte, vám díly přiveze na místo a vy za pár hodin už můžete bydlet. Moduly se navíc dají různě rozšiřovat, kombinovat, stavět do výšky, zkrátka téměř vše, co chcete nebo na co zrovna máte peníze.

Domek lze použít k běžnému bydlení, jako kancelář nebo třeba restauraci.

Komfort především

Velikost domu je sice pouhých 32 až 52 m2, ale to zároveň znamená, že můžete stavět prakticky kdekoliv, a hlavně bez nutnosti žádat stavební povolení. V základním nabízeném provedení bývá domek osvětlen LED diodami a vytápěn elektrickým topným systémem. Podlaha bývá z vinylu, ale materiál interiéru si můžete nechat udělat plně dle svých přání. Základní verzi také lze vylepšit zdokonalenou koupelnou, kuchyní či loftovou úpravou.

Zkrátka si domek předěláte ve vašem oblíbeném designovém stylu od spíše industriální podoby přes lagom, boho až třeba k hygge.  Na trhu najdete také varianty domku s vnější letní kuchyní, která krásně splývá s tvarem stěny.

Malý a levný

Montované minidomky se v současné době těší čím dál větší oblibě, a to u všech generací. Při dnešních cenách za městské byty či výstavbu klasického domu se není čemu divit. Navíc lidé jsou v minidomcích maximálně spokojeni. Bydlí za třetinové měsíční náklady oproti životu ve městě, a ještě mají i kousek zahrady jako bonus.

Malý moderní prefabrikovaný domek vychází zhruba na 640.000 korun. A vy si přitom můžete nechat postavit samostatný dům nebo si z domečků vystavět celý rezidenční komplex.

Pojízdný

Vtipné na tom všem je skutečnost, že již postavený (poskládaný) malý domek můžete klidně naložit na nákladní auto a převézt jej jinam.

Jedinečný interiér

Obecně jsou tyto domky koncipovány tak, že po vstupu dovnitř se ocitnete v hale s kuchyní. Pak je tu obývací část, kterou lidé často volí jako celoprosklenou, protože opticky splyne se zahrádkou kolem a prostor nejenže vypadá větší, ale působí naprosto úžasným dojmem. Užijete si denního světla a naprostého splynutí s přírodou.

Domečky, které jsou navržené jako patrové, mívají zvýšené patro určené jako část pro spaní. I tady se skvěle hodí skleněná výplň v podobě světlíku ve stropě místnosti, a tak vás dokonce mohou probouzet ranní paprsky slunce.

Moderní

Prefabrikovaný minidomek není něco podobného, jako domky pro dělníky na stavbách. Jestli vás něco takového napadlo, věřte, že skutečnost je úplně, ale úplně jiná. Domek je plný moderního vybavení, a to v podobě chytré domácnosti. Spotřebiče jsou připojeny na bezdrátový inteligentní systém, takže dům můžete v pohodě ovládat mobilem.

V poslední době se prefabrikované domky začaly používat také jako ubytování pro turisty. Uvnitř domku je stejné vybavení, jako například v klasické garsonce.

Životní prostředí

Minidomky si kladou za cíl být co nejšetrnější k životnímu prostředí, a to například tím, že kvůli jejich stavbě není potřeba pokácet jediný strom. Dodržování vysokých standardů ekologické udržitelnosti jde v tomto případě ruku v ruce s vysokými nároky na kvalitní design a komfort.

Skvělé bydlení. Jen pokud byste si přáli klimatizaci, musíte si ji přidat sami, základní verze ji totiž neobsahuje.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.