Při plnění snů mnohdy nenajdeme tak rovnou cestu, jak bychom si bývali přáli. Z toho důvodu od svých cílů mnozí z nás upouštějí a již nakročenou cestu vzdávají. Vzdát se svého cíle může být stejně složité, jako jej dosáhnout – jenže je tu zásadní rozdíl – ten opojný pocit, když zjistíte, že jste vše dokázali, ten je jednoduše k nezaplacení. Proto nepřestávejte jít za svými cíli, ať jsou jakkoli vysoké, jděte za nimi. Existuje několik pravidel, které je dobré následovat, abyste dlouhou cestu nástrah a trnů překonali.

1) Věřit patří mezi hlavní pravidla

Když půjdete za svými cíli a každodenně nebo při každé překážce se budete zrazovat, budete si neustále v mysli omílat, že možnost dojít až na konec nemáte, věřte, že to opravdu nepůjde. Víra je tedy v tomto směru velmi důležitá. Věřte! Chcete zlepšit svůj život, postoj, docílit snů, proto budou pozitivní myšlenky důležité, a to i tehdy, pokud bude před vámi překážka. Po celou dobu zůstávejte pozitivní a nenechávejte se zastrašit.

2) Na plán nesmíte zapomenout

Než se pustíte do plnění svých cílů, bude velice důležité veškeré kroky analyzovat. V případě, že jste sami, nemáte partnera ani děti, bude vše jednodušší, protože se budete moci soustředit pouze na sebe. Pokud ale rodinu máte, vše precizně a podrobně naplánujte, nejlépe společně. Je důležité sloučit obojí, propojit práci i rodinu, abyste předešli zbytečným a vyčerpávajícím hádkám, které odvádějí vaši pozornost od stanoveného cíle.

3) Připravte svou mysl i tělo

Vykročit do něčeho velkého unavení, psychicky vyčerpaní a vysílení, je tak akorát krok do propasti. Než se do celého plánu pustíte, odpočiňte si, dopřejte si dovolenou či víkend v přírodě a srovnejte si myšlenky. Vše si hezky shrňte do jednotlivých bodů, zaběhejte si a spěte. Spánek má obrovský význam pro produktivitu a takzvaně čistou hlavu. Zbavte se všeho, co vás trápí a tíží, věřte, že by vás to brzdilo.

4) Nepochybujte, jděte kupředu

Dnes je nějak, ale zítra bude lépe. Přesvědčte se o tom, že vše zvládnete, pokud ze svého slovníku i myšlenek vyřadíte negaci nebo podmiňovací způsob. Nezvládnu, neumím, jsem slaboch – tak takto přesně ne. Nebo – kdybych byl/a býval/a, mohl/a bych, ale nemůžu, možná bych – ne! Toto si opravdu neříkejte. Nikdy!

5) Připomínejte si svou sílu

Stále a dokola si opakujte, že vše zvládnete. Každé ráno své plány a kroky vyslovte nahlas. Jakmile půjdete spát, vyslovte je zase, vaše mysl bude naplněna na celou noc. Postupně si budete jistější a jistější. Buďte si jistí a nepochybujte o sobě.

Jedná se pouze o pár kroků, kterých byste se měli držet. Osvojte si je a uvidíte, že vše půjde snáz. Důležité je zůstat pozitivní, a hlavně se nebát!

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky a veřejně dostupných informačních zdrojů.