Každý jsme jiný. Každý máme svůj příběh, který žijeme a odžíváme. Chováme se nejrůznějším způsobem v závislosti na mnoha a mnoha věcech a okolnostech. Někteří z nás třeba projevují svou touhu skrze nenávist, jak krásně popsal ve své knize Haemin Sunim. Co za tím stojí? Proč to děláme a co s tím?

Nenávist vs touha

Lidé někdy projevují touhu skrze nenávist. Pokud někoho nenávidíte, podívejte se dobře do svého nitra. Co by mohlo být důvodem? Ptejte se sami sebe…

Podléháte stále tomu člověku?

Neexistuje lepší příležitost věnovat sobě samému bdělou pozornost. Posíláme rakety až na měsíc, ale když dojde na naši vlastní mysl, tedy věc, která je nám nejbližší, zůstáváme naprosto nevědomí a nevzdělaní.

Když si hlava myslí

Tady existuje také mnoho klíčů a návodů, jak s naší myslí pracovat. Nejprve si však musíme “uvědomit”. Když si hlava myslí, že správná odpověď je “ano”, a přesto cítíte, že něco není úplně v pořádku, dopřejte si trochu více času a s konečnou odpovědí ještě chvíli počkejte. Jsou chvíle, kdy se intuice trefí do černého a racionální uvažování ne. Pokud si však dopřejete trochu času, abyste mohli zjistit, proč váháte, bude vám důvod brzy jasný.

Zdroj: Haenim Sunim, Láska k nedokonalým věcem

Máte svá vlastní doporučení, co vám funguje? Pojďte se s námi o ně podělit.