Po šťastném a bezproblémovém partnerském vztahu touží většina z nás. Často však po prvních měsících plných euforie a romantiky, kdy je vše v naprosté dokonalosti, začínají přicházet problémy a nedorozumění vedoucí k hádkám. V důsledku toho pak mají zejména ženy tendenci dělat určité chyby, které mohou vést až k samotnému rozchodu. Čemu se tedy vyhnout, abyste zbytečně neriskovali ztrátu jinak pěkného a fungujícího vztahu?

Chcete mít neustále poslední slovo

Nejen ženy chtějí mít při svém argumentování o nedostatcích jejich protějšku nebo jiných problémech v partnerském vztahu často poslední slovo. Někdy to však dopadá tak, že si až příliš ulétneme a namísto toho, abychom situaci vyřešili s klidnou hlavou, způsobíme hádku. Když se takové situace začnou opakovat, buď u vás zavládne takzvaná italská domácnost, nebo partner či partnerka raději uteče do svého soukromí. Poté už je ve hvězdách, zda s vámi bude chtít ještě někdy něco řešit.

Vzdáváte se svých zálib

Pokud se vlivem zamilovanosti vzdáte svých zálib, které vás doposud naplňovaly, a říkáte si, že nyní budete dělat vše pouze spolu, jste na nejlepší cestě k rozpadu vztahu. V takovém případě se může milostný vztah přeměnit na závislost na druhém a dojde k neustálému žárlení a vyčítání nedostatku pozornosti od protějšku. Nikdo nechce za partnera svůj stín, ale silnou osobnost, která si bez něj dokáže poradit a umí být šťastná i sama se sebou.

Využívání pláče

Toto chování používají spíše ženy, ale setkáte se s ním klidně u obou pohlaví. Ženské slzy patří mezi nejsilnější zbraně na tomto světě. Když je totiž muž vidí, má nutkání odsunout všechny své starosti a udělat vše proto, aby jeho partnerka přestala brečet. Zároveň se však v této zmatenosti cítí ohrožen, což nemusí pro váš vztah znamenat nic dobrého. Je jasné, že se mnohdy emocionálním výlevům vyhnout nelze, ale neměli byste je používat jako jedinou metodu, jak dosáhnout svého.

Narušujete soukromí druhého

Partnerské vztahy by měly být založeny především na důvěře. S tím souvisí i to, že nemáte potřebu svému milému kontrolovat emaily, zprávy nebo obecně narušovat jeho soukromí. Ano, pokud máte právem podezření, je to sice velmi, opravdu velmi na hraně, ale budiž. Někdy se můžete pouze tímto způsobem dozvědět nepříjemné skutečnosti, ale rozhodně to neplatí v každém případě. Navíc může dojít ke konfrontaci, protože když si toho dotyčný všimne, vy budete pouze za zoufalého slídila, který se snaží mít o svém partnerovi přehled ze všech stran.

Žádný respekt

Dalším důležitým pilířem šťastného milostném vztahu je respekt a úcta k druhému. Pokud máte potřebu svému partnerovi neustále něco vyčítat a označovat ho za hlupáka či budižkničemu, pravděpodobně vás brzy opustí. Ještě než se vrhnete do používání těchto silných slov, napočítejte v duchu do desíti, a poté mu své názory sdělte slušně a s klidnou hlavou. Nikdo není dokonalý a věřte, že pokud použijete nesprávné výrazy, již nemusí být cesty zpět.

Nulová komunikace

Váš partner nedokáže odezírat vaše myšlenky a není schopen z výrazu vaší tváře pochopit, v jaké náladě se zrovna nacházíte a co právě v tuto chvíli od něj potřebujete. Nesnažte se proto očekávat, že za vámi přijde, když se budete divně tvářit, ale chovat se, jakoby se nic nestalo. Pokud vás něco trápí, zejména při problémech ve vašem vztahu, prostě to tomu druhému řekněte. Bude to pro oba mnohem snazší, než abyste si poté vyčítali, že on nebo ona na vás neustále kašle a nezajímáte ho (ji).

Komunikace je ostatně hlavní klíč k udržení lásky, podpory a důvěry ve vztahu.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky.