Jaro přímo vyzývá k očistným rituálům. Při procházkách lesem nebo po louce si můžete natrhat čerstvé bylinky, s jejichž pomocí hravě ozdravíte pleť i vlasy. Takhle vypadá správná bylinná očistná kúra. Vaše tělo vám za ni poděkuje svou krásou s úžasným pocitem lehkosti.

Mladá kopřiva pročistí tělo a povzbudí vlasy

Aby se vaše tělo krásně na jaře pročistilo, můžete mu pomoci bylinkami. Ideální je pro tyto účely mladá kopřiva. Můžete si ji dát nejen do pokrmů, které připravujete, nebo do koupele. Připravte si z ní odvar a oplachujte si s ním vlasy nebo si připravte čaj a popíjejte jej během dne. Ještě jedna rada: odvar se z vlasů již neoplachuje.

Očistný čaj pro více energie

Cítíte se unavení? I na to pomůže bylinná očistná kúra. Konkrétně osvědčený speciální čaj. Připravíte jej z 1 dílu listů šalvěje, stejného množství listů rozmarýnu a listů pelyňku. Přidejte 2 díly natě řebříčku a natě třezalky, a na konec ještě 3 díly listů kopřivy. Všechny sušené bylinky smíchejte. Jednu čajovou lžičku směsi zalijte 250 ml vody a 3 minuty nechte povařit. Odvar nechte ještě 20 minut odstát. Čaj pijte 3 x denně před jídlem, po dobu 2 týdnů.

Koupel na prokrvení pokožky

Potřebujete dodat pokožce jarní vzpruhu? Není nic jednoduššího než se ponořit do pelyňkové koupele, která ji dokonale prokrví. Nebojte se, příprava je jednoduchá, jednu lžíci pelyňku přelijte litrem vroucí vody a nechte 2 hodiny vyluhovat. Tento výluh pak přilijte do vany s teplou vodou, ne však horkou. Ponořte se do lázně na 20 minut a relaxujte. Lázeň stačí udělat jen jednou. Výsledek se dostaví ihned.