Matka příroda se vždy starala o svoje děti. Naučila je chodit mluvit, myslet a pečovat o sebe navzájem. Přírodní produkty také odpradávna pomáhaly matkám hned od porodu pečovat o jejich čerstvě narozenou drobotinu. Bylin a rostlin bylo všude dostatek a staré vědění se předávalo z generace na generaci. Vařilo se z toho, co si lidé vypěstovali a oblékali se do toho co si utkali a ušili sami. Děti byly zdravé a vychované v souladu s přírodou.

Dnešní moderní doba, uspěchaná, elektrizovaná a přetechnizovaná, se od tohoto dlouho odvracela, až si nakonec našla cestu zpátky. Přírodní péče o děti a už i ty novorozené je na rozmachu a stále více matek upřednostňuje naturální produkty ve stravě, v oblékání i v kosmetice. Moderní trendy udržitelné enviromentalistiky vytvářejí stále širší trh pro výrobky a služby všeho druhu zaměřené především na zdraví a další generace.

Ekologická péče o miminko

Narození miminka je vždy velmi silnou a radostnou událostí. Všichni rodiče se snaží pro své děti udělat to nejlepší a dopřát jim radostné a bezstarostné dětství. Péče o miminko od narození je velmi náročná a vyžaduje mnoho úsilí a energie. Zcela logicky zde každá úspora času má cenu zlata. Taky vyhledávání vhodných produktů a jejich reference a testování je náročné, a proto zde je každá pomoc a rada dobrá.

To nejmenší, co můžete pro svoje blízké udělat, je jim tuto náročnou cestu trochu zjednodušit. Pokud se Vám tedy v okolí narodí nějaké to miminko a budete chtít rodiče obdarovat, zkuste se nad tím místo plyšáků zamyslet prakticky. Existuje řada přírodních a ekologických výrobků, které nejen potěší, ale především odvedou skvělou službu mamince i miminku.

MimiBox
MimiBox, Jannami.cz

MimiBox, nejlepší dárek

Novinkou na českém trhu je dárkový box, který maminkám ulehčí práci. 100% přírodní produkty z oblasti dětské kosmetiky od českých s slovenských výrobců dopřejí miminku perfektní péči a maximální komfort.

Vybrat si můžete z variant pro chlapce nebo dívky, popř. univerzální verzi pro ty, kteří se pohlavím potomka nechají překvapit. Skladba balíčku je opravdu pestrá a obsahuje produkty základní přírodní péče o hygienu a pokožku miminka. Tohle je dárek, za který Vás rozhodně pochválí.

Od plenek k mýdlu

Naprosto základní věcí, kterou potřebují bez rozdílu všichni novorozenci jsou plenky. Ekologické látkové se již dnes skoro nepoužívají, ale existuje zde zdatný a přírodní nástupce. Ekologicky šetrné dětské plenky Kolorky neobsahují žádná chemická lepidla, ftaláty, PVC a plenky nejsou barveny chlorem. Pokožka miminka tak bude mít veškerý potřebný přirozený komfort.

MimiBox - Obal
MimiBox – Obal, Jannami.cz

Oleje a balzámy na miminka

Univerzálním pomocníkem v péči o dětskou pokožku je Mandlový olej. Můžete jej přidat do koupele, nebo využít pro masáž miminka po koupeli či před spaním. V každém ročním období se Vám také bude hodit na mazání sušších míst vašeho miminka Mimi balzám, který obsahuje bamucké máslo, mandlový a meruňkový olej. Tuhé mýdlo Soap Baby vyhovuje těm nejpřísnějším měřítkům. Mýdlo můžete použít nejen na pokožku, ale také na vlásky. Díky bohaté směsi olejů pokožku hydratuje, zanechává ji vláčnou. Mýdlo není parfemované, nehrozí tedy žádné alergické reakce.

Aby bříško nebolelo

Každý, kdo už zažil hlídání nějakého miminka ví, jakým problémem je bolavé bříško. Důvodů je mnoho a řešení ještě více a stejně jako zoubky umí potrápit rodiče “prdíky”. Masážní olej  Spokojené bříško – olejíček proti kolikám uleví bříšku vašeho miminka a zmírní příznaky nadýmání.

Myšlením a stylem života se pomalu vracíme zpět k matce přírodě, přírodním produktům a ekologickému chování. A kdy dřív s tím začít, než hned po narození. Pokud se všichni naučíme využívat přírodních zdrojů a šetrně s nimi pracovat, pomůžeme přírodě a vlastně především sami sobě. Tak ať Vám ty miminka hezky rostou.