Patříte mezi ty, kteří mají ráno problém vstát z postele? Neustále zamačkáváte budík nebo se probouzíte rozmrzelí a bez energie? I takové negativní emoce po ránu snadno vyřešíte. Osvojte si proto některé důležité návyky, které vám s tím pomohou.

Když vstáváte s nepříjemným pocitem

Často se stává, že jen co se probudíme, už jsme rozmrzelí, protože si vzpomene na své všední povinnosti. Především, pokud nás čeká práce nebo učení. Ale i takovou nechuť k vstávání si můžete snadno zpříjemnit něčím, co vám zlepší náladu. Začněte ráno vždy tím, co máte rádi. Ať už to bude výborná snídaně do postelenebo relaxační koupel ve vaně. Vy si zvolte to, co po ránu stihnete a co vám vylepší celý den.

Když neustále odkládáte budík

Odkládání budíku je nepříjemný zlozvyk. Někteří ho dokonce odkládají tak dlouho, až pak nestíhají, nebo dokonce zaspí. Přitom se to dá vyřešit různými metodami, které když si osvojíte, tak se tohoto zlozvyku můžete zbavit. První možností je, že si dáte budík dál od postele, aby vás to donutilo vstát a jít ho vypnout, čímž se dostanete rychleji na nohy. Druhou možností je, že si dáte k posteli sklenici s vodou. To vás přinutí si ráno se sklenicí v ruce sednout, čímž se lépe a rychleji probudíte. Napadá vás i jiná metoda, jak to vstávání neodkládat?

Když nemáte vůbec žádné plány

Probouzíte se někdy s pocitem, kdy nevíte, co budete celý den dělat, a to vás akorát tak štve? Vždyť to je nejlepší varianta, protože nemáte-li žádné pracovní povinnosti, můžete si naplánovat celý program podle sebe. V takových případech si promyslete svůj ideální den podle svých představ. Pak jen vstaňte a můžete to začít realizovat krok za krokem. Uvidíte, jak příjemné pak bude vstávání, protože se budete těšit na to, co jste vymysleli.

Když se probudíte bez energie

Jak nejlépe nastartovat ráno bez energie? Pohybem. Nemusíte běhat žádný dlouhý okruh ani si dávat hodinové posilování. Vyberte si cvičení, které máte rádi a neodradí vás. Ať už to bude jen pár dřepů a kliků, krátká ranní jóga, nebo jiné protažení, je to na vás. Dělejte takový pohyb, který máte rádi. Nemusíte to ani opakovat každý den. Stačí jen v ta rána, kdy vám chybí energie. Uvidíte, že se únava sníží a vy budete mít více energie na celý den.

A co vy? Máte problémy se vstáváním?

Autorka se tématem dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých zkušeností.