Nový rok s sebou přináší mnoho tradic a jednou z nejrozšířenějších je oslava příchodu nového roku s přáteli a rodinou. A hromadou alkoholu. Nicméně, co druhý den? Nebylo by od nás fér, kdybychom se nepokusili poradit vám, jak se vyrovnat s následky kocoviny nebo se jí úplně vyhnout.

Zdravé návyky pro minimalizaci kocoviny

Jako u mnoha jiných věcí v životě, prevence je lepší než léčba. Zdravé návyky mohou pomoci minimalizovat nežádoucí účinky konzumace alkoholu. Mezi důležité faktory patří dostatečný odpočinek před a po oslavě, dostatečné množství vody během večera a pravidelné občerstvování. Přemýšlejte nad volbou lehčích alkoholických nápojů, stejně tak limitujte alkoholické nápoje s vysokým obsahem cukru a umělých látek.

Hydratace jako klíčový faktor

Alkohol dehydratuje tělo, což způsobuje velkou část kocoviny. Je proto velmi důležité pít dostatek vody během celého večera a také následujícího dne. Můžete si připravit malé množství vody na noční stolek, abyste si ji připomněli ihned po probuzení.

Jídlo pro zpomalení absorpce alkoholu

Hladový žaludek může znamenat, že se alkohol rychleji absorbuje do vašeho těla. Proto je dobré uzobávat obiloviny, sýry a potraviny s vysokým obsahem bílkovin zařadit do večerního menu. Nejenže vás to zasytí, ale také pomůže zpomalit proces vstřebávání alkoholu.

Přírodní detoxikace

Pokud se probudíte s tíhou kocoviny, existuje několik přírodních způsobů, jak pomoci tělu zbavit se toxických zbytků alkoholu. Například šťáva ze zelí, zelený čaj s citronem a medem nebo pití kokosové vody mohou pomoci tělu zbavit se alkoholu a obnovit potřebné živiny.

Odpočinek, regenerace a relaxace

Někdy je při vysoké spotřebě alkoholu kocovina jednoduše nevyhnutelná. V takovém případě je důležité se dobře postarat o tělo. Věnujte čas odpočinku, hydrataci a regeneraci. Zkuste meditaci, lehkou fyzickou aktivitu nebo teplou sprchu. Také se vyhněte stimulantům, jako je káva, která může prohloubit únavu a nepříjemné úzkosti či výčitky svědomí.

Je zkrátka důležité pamatovat na své vlastní limity a naslouchat tělu. Při přemíře konzumace alkoholu byste určitě neměli jet autem ani druhý den, raději volte taxi. Mějte na paměti, že zdraví je na prvním místě a vítání nového roku může být příjemné i bez nepříjemných následků kocoviny.

Vše, včetně pití alkoholu, by mělo být v rozumné míře a ve prospěch našeho blaha a pohody.

 

Autor při tvorbě článku využil svých vlastních znalostí a zkušeností.