Se změnou ročních období je důležité si uvědomit, že péče o sebe sama je klíčová, a to jak pro naše zdraví fyzické, tak i psychické. Podzim dává našemu tělu zabrat v mnoha směrech, takže na nic nečekejte a dopřejte si dostatek zaslouženého opečovávání se.

Vyhrazeno pro ženy

Pro ženy je podzim období zejména důležité a měly by ho využít, co jen to jde, aby se mohly věnovat samy sobě. Poskytněte si dávku fyzické i psychické péče a nebojte se – ony vám všední starosti neutečou. Na rozdíl od let, které běží jako voda – a vy si určitě chcete zachovat co nejpěknější a odpočatý vzhled i do všech dalších let, které přijdou. Podělíme se s vámi o několik tipů, které byste mohly zvážit a začlenit je do svého každodenního života.

Podzimní trendy

Podzim je jedinečnou sezónou, kdy můžeme zažít nádherný symfonický tanec přírody ve všech jeho ohromujících barevných odstínech. Proč se tedy neinspirovat přírodou a do života si nepřizvat co nejvíce barev? Podzimní barevné trendy se hýbou spíše směrem ke zemitým tónům – oranžové, hnědé, zlaté, meruňkové nebo burgundské. Vyzkoušejte je ve vašem oblečení a make-upu a doplňte outfit specifickými podzimními doplňky, jako jsou šátky nebo klobouky.

Tanec v rytmu přírody

Kromě rozkvětu barviček můžete v podzimním období samy sebe posílit pomocí pohybu a wellness. Pravidelné cvičení vám přinese mnoho výhod jak fyzických, tak i těch duševních a duchovních. Posilování svalstva – stejně jako relaxační techniky, jóga nebo meditace jsou skvělými způsoby, jak se uvolnit a naladit se na pozitivní vlnu, i když slunce začíná ubývat a teploty rychle klesají.

Kosmetický kufřík i šatní skříň

Je také důležité pamatovat na svoji pleť, která může být v tomto období citlivější než obvykle. Nastavte si rutinu péče o pleť zahrnující očistu, hydrataci a ochranu, které jsou vhodné právě pro tyto dny. Volte produkty s přírodními složkami a antioxidanty – ty vám pomohou bojovat proti škodlivým účinkům již zmíněných nepříznivých faktorů prostředí a stoupajícího stresu.

Podzim je ovšem jedinečným a ideálním časem na osvěžení šatníku. Prozkoumejte ho a vyhoďte nepotřebné kousky. Investujte do kvalitních a nadčasových kusů, díky kterým budete vypadat stylově v každé sezóně. A že právě podzimní barvy dokážou zajistit tu správnou nadčasovost a šmrnc.

Duše nesmí strádat

Kromě tělesného zdraví je klíčové také dobře pečovat o své duševní blaho. Vyhraďte si čas na klidnou chvíli s dobrou knihou, pohádkou nebo filmem, který vás povzbudí či pohladí po duši. Na někoho podzimní chmury doléhají velmi těžce, proto není od věci připravit si seznam věcí, které vás baví, těší a naplňují vás pocity štěstí a spokojenosti stejně tak, jako nezbytná měkoučká deka k zachumlání se a šálek chutného čaje.

Rozhodně v tomto období (víc než kdy jindy) nezapomínejte na osobní vztahy – vytvořte si prostor pro to, abyste mohly strávit čas se svými nejbližšími a užívat si vzájemnou blízkost. Můžete uspořádat večírek, oslavu “jen tak” nebo si jednoduše udělejte společný relaxační večer.

Podzim zkrátka může být krásný a inspirativní, pokud se o sebe správně postaráte. Investujte proto čas a úsilí do budování pevného základu pro lepší zdraví a vyrovnaný život. Čím dřív začnete, tím lépe. Zima nepočká a teď jsou ty poslední chvíle pozitivně se nabít, a pak už se jen snažit tuto energii zbytků babího léta v sobě udržet až do jara.

Vaše pohoda je totiž to, co se počítá a pro váš život je zkrátka nepostradatelná.

 

Autor při tvorbě článku využil svých vlastních znalostí a zkušeností.