Sluníčko ukazuje svoji sílu, a to je nejlepší čas na to, dát si ledové smoothie, které vás nejen příjemně osvěží, ale i doplní potřebné vitaminy a látky tělu potřebné. Už jste vyzkoušeli smoothie z melounu a máty? Je lahodné. My ho tu pijeme doslova na litry.:)

Připravte si na jednu skleničku

200 g melounu
200 g okurky
1 hrst máty
1 lžíce citronové šťávy
1 lžička medu
2 kostky ledu

Návod na přípravu

Meloun oddělte od slupky, vyndejte semínka a nakrájejte na kostičky. Okurku oloupejte a zbavte jí také středu s jadérky. Mátu očistěte a zbavte všech tuhých stonků. Pak už jen všechny suroviny dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Pokud máte předem všechno vychlazené, nemusíte přidávat led.

Ještě pro doplnění informací

Něco o melounu

  • obsahuje cca 80-90% vody
  • 100g dužiiny má 19-30 kCal
  • cukr je zde obsažen v podobě fruktózy
  • obsahuje vitamíny C, A, B1, B2, B6
  • obsahuje draslík, má málo sodíku
smoothie z melounu
Smoothie z melounu, Depositphotos.com

Díky vysokému množství vitamínu C snižuje stres a posiluje imunitu. Obsažená voda v melounu pomáhá při vyživování, vnitřně zvlhčuje kůži a podílí se na odstraňování škodlivin z těla. O melounu se ví, že je tzv. močopudný. Díky tomu se využívá při léčbě ledvinových potíží.

Jemná vláknina dužiny melounu pomáhá posilovat stěny střev a lehce podporuje vylučování stolice. Meloun patří mezi nízkokalorické potraviny, ale i přesto vás může dobře zasytit. Jak se ale říká, všeho s mírou a v rovnováze. Dejte tedy tělu tolik, kolik si řekne. Znamená to “naciťte” si to.

Červená barva na posílení první čakry

Smoothie má červenou výslednou barvu. Klidně si jej vychutnejte i pohledem (kromě chuťových pohárků). Červenái posiluje první kořenovou čakru. Dodá vám velké množství energie, probouzí životní energii. Celkově působí jako pevná půda pod nohama. Velice podporuje to, aby došlo k realizaci všech našich záměrů a ideí.

Dobrou chuť!