Vazelína, šampon nebo snad majonéza z lednice? Asi by vás nenapadlo, k čemu všemu je lze použít.

Pro krásu a zdraví, samozřejmě. Trápí vás záděry, mastné vlasy, podrážděná pleť? Nemusíte utíkat do drogerie a kupovat přípravky, které možná za spoustu peněz vůbec nesplní, co slibují. Pro jednou zkuste využít to, co máte doma, a možná už nikdy nebudete volit jinak.

Šampon jako předehra pro manikúru

Jít do nehtového studia je záležitost několika set korun. Nechce se vám utrácet a děláte si manikúru doma? Věřte, že aby byl výsledek perfektní (a možná ještě lepší než ze zmiňovaného salonu), nejdůležitějším krokem je změkčit kůžičku kolem nehtů. Pro jedinečný efekt smíchejte jakýkoli šampon s teplou vodou a ruce ponořte do lázně. Po chvíli je opláchněte vlažnou vodou a usušte ručníkem. Uvidíte, jak lehce odstraníte přebytečnou kůži a zbavíte se i záděr!

Lak na vlasy pro čisté nehty

Tohle je opravdová bomba. Každá žena přeci ví, že lakem na vlasy si maximálně tak ruce ulepí, natož aby s ním něco očistila. Jenže, máte-li nalakované drápky a chcete se zbavit oprýskaného nátěru, můžete lak na vlasy použít jako odlakovač (nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit). Prostě nehty postříkejte lakem, použijte jen tenkou vrstvu, aby se nehtíky příliš nevysušily a okamžitě setřete ubrouskem.

Místo odlakovače lze použít i ocet s citronem. Tato superkyselá tekutina vás laku na nehtech zbaví během 10 minut, stačí konečky prstů na tuto dobu do roztoku namočit a pak setřít.

Majonéza pro skvělou pleť

Majonézu má doma asi většina z nás. Občas se hodí k různým jídlům a vydrží v lednici opravdu dlouho. Uvidíte, jak se vám osvědčí coby zkrášlovadlo. Hodí se skvěle jako maska na vlasy, kterým dodá lesk a pružnost, ale ještě lépe poslouží coby výživná pleťová maska. A co teprve tehdy, když si majolku vyšleháte přímo doma? Bez éček a přísad bude vaše pleť jásat a samou radostí se rozzáří.

Na očištěný obličej si naneste slabou vrstvu majonézy, nechte ji působit cca 20 minut, potom opláchněte. Kúra je vhodná zejména pro velmi suchou či podrážděnou pleť. Maska také skvěle hydratuje a obecně dokáže zázraky s již zralou pletí.

Kondicionérem nohy snadno oholíte

Kdyby vám náhodou či nehodou chyběl krém na holení, skvěle jej nahradí kondicionér na vlasy. Je to mnohem lepší řešení než mýdlo, protože na rozdíl od něj kůži zvláčňuje a nevysušuje.

Na navlhčená lýtka si naneste trochu kondicionéru a chloupky oholte tak, jak jste zvyklí. Nakonec nožky opláchněte – budou sametově hebké. A aby byl výsledek ještě lepší, provádějte proceduru večer, pokožka přes noc nádherně zregeneruje.

Rychlé tipy z „domácích zásob”

  • Jestliže vám došel kondicionér na vlasy (ne, použít místo něj na oplátku krém na holení, to opravdu není dobrý nápad) použijte již zmiňovanou majonézu či kokosový olej.
  • Zubní pastu skvěle nahradí jedlá soda, která navíc vaše zoubky krásně vybělí.
  • Dětský pudr odvede stejnou práci jako suchý šampon a vlasový gel lze jednorázově nahradit kouskem másla či trochou mléka.

Nápadů na to, jak si v nouzi poradit a stále zůstávat krásně opečovaná, existuje nespočet. V tuto chvíli možná netušíte, k čemu vám takovéto tipy jsou, ale nikdy nevíte, kdy se mohou hodit.

 

Autorka při tvorbě článku vycházela ze svých vlastních znalostí a zkušeností.