Evropa nabízí nespočet krásných míst, které si můžete užít během jednoho víkendu a dopravit se tam levně leteckou dopravou. V současné době totiž některé aerolinky prodávají letenky například do proslulé Paříže nebo romantických Benátek za pár korun, a to doslova. A právě proto jsme si pro vás připravili nejlepší tipy na levný romantický víkend v Evropě.

Paříž

Paříž patří mezi nejproslulejší evropské destinace. Aerolinky vás tam dostanou během jedné až dvou hodin, a to v průměru za 500 korun. Pokud budete navíc sledovat výprodejní akce, tato cena se může rapidně snížit. Užít si zde můžete krásné výhledy na Eiffelovu věž, noční projížďku lodí po řece Seině nebo se podívat do proslulého muzea Louvre. Rozhodně to stojí za to!

Řím

Pokud vás baví umění, rozhodně byste si měli udělat víkendový výlet do Říma. Toto malebné italské město nabízí nádherné památky na každém rohu, včetně proslulé Fontány Di Trevi, bájného Kolosea nebo krásného Pantheonu. Ceny letenek se do této destinace pohybují v nižších řádech stovek korun, přičemž při výprodejích mohou stát pouhých 200 korun. Kromě toho si zde můžete vychutnat lahodnou pizzu, špagety a zmrzlinu nebo navštívit Vatikán.

Benátky

Když se řekne romantika, pravděpodobně se vám vybaví italské Benátky. Historické jádro tohoto místa leží na ostrovech v mělké laguně a prolíná jej několik říček, na kterých se můžete povozit elegantními loděmi. Nechybí zde ani příjemná hudba, nabídky lahodných drinků, včetně aperolu, a stejně jako v Římě tradiční pokrmy italského původu. Cena letenek se do této destinace opět pohybuje v nižších řádech stovek korun, přičemž samotný let netrvá déle než jednu hodinu.

Neapol

Itálie je prostě boží a nabízí nespočet nádherných míst, která ocení každý cestovatel. Mezi ně patří také Neapol, nebo spíše nedaleké městečko pohřbené sopkou Vesuv – Pompeje. Ihned po příletu se zde můžete kochat krásou starodávné renesance, dopřát si tradiční pochoutky italské kuchyně nebo si zajít na výbornou kávu. V pozadí města můžete navíc pozorovat samotný aktivní vulkán, což tomuto místu dodává speciální atmosféru.

Barcelona

Nyní se přesuneme o něco dále, do Španělska. Barcelona je proslulé město, kam ročně míří miliony turistů za dobrým tapas, plážemi, jízdou na tradičních skútrech a nekonečnými slunečnými dny. Kromě romantiky si zde můžete zajít na lekce proslulého tance salsy nebo na pořádnou zábavu latinského stylu. I do této destinace vás letenky nevyjdou dráže než na pár stovek a samotná cesta nezabere déle než dvě hodiny.

Porto

A nakonec tu máme portugalské Porto. Toto malebné městečko poblíž pacifického pobřeží je domovem lahodného portského vína, které si se vší pravděpodobností zamilujete ihned po prvním doušku. Můžete si navíc zajít i do vinárny s následnou ochutnávkou místních výrobců. Ceny se zde obecně pohybují velmi nízko a stejně tak i letenky. Tato destinace navíc nabízí nádherné noční výhledy na město ze břehů řeky Douro.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních vědomostí a zkušeností.