Nemilosrdné kručení v břiše a rozdováděné chutě ve večerních hodinách přímo svadí k nekontrolovatelnému přejídání se nebo ke konzumaci nezdravých jídel. Naštěstí existuje několik zdravějších možností, které si můžete dopřát i po večeři a nevyčítat si, kolik zbytečných kalorií jste svému tělu dodali, přestože se celý váš den nesl ve znamení zdravého životního stylu.

Dopřejte si mléčné výrobky

Jednu z nejlepších možností představují mléčné výrobky, jako je řecký jogurt nebo tvaroh. Ty totiž hladový žaludek nejen zasytí, ale ještě navíc mají obě zmíněné svačiny pozitivní vliv na klidné spaní a rychlé usínání. Tyto skvělé zdroje bílkovin můžete doplnit trochou oříšků, jablek či medu. Myslete však vždy na to, že čím více cukru si před spaním dopřejete, tím hůře se vám pak bude usínat.

Zelenina či zeleninové chipsy to jistí

Pokud si ještě z posledních sil udržujete pevnou vůli a víte, že rozházet si zdravý jídelníček těsně před spaním je škoda, bude vám stačit zelenina. Doporučujeme sáhnout zejména po paprice, kterou si dopřejte buď samotnou anebo ji namáčejte do hummusu. Případně si do zásoby nakupte zeleninové chipsy, které sice nepatří k těm nejzdravějším možnostem, avšak v porovnání s tradičními bramborovými lupínky jsou přeci jen vhodnější. Hodně však dbejte na jejich složení nebo se rovnou vrhněte do přípravy vlastních zeleninových lupínků.

Vyzkoušejte rýžové chlebíčky a vejce

Vejce, připravená na několik různých způsobů, se řadí k dalším tipům na zdravější mlsání. Pokud vám nebudou stačit samotná, přikusujte k nim rýžový chlebíček. Stejně tak si rýžový chlebíček ovšem můžete naservírovat samostatně nebo si jej doplňte avokádem či trochou ořechového másla. Hlasitým křupáním se vaše mysl na chvíli zabaví a nebude přemýšlet nad tím, co dalšího by si ráda dopřála.

Nezapomeňte ani na různé druhy ořechů

Ať už vlašské ořechy, mandle nebo pistácie, všechny představují oblíbené pozdní svačiny, které jsou navíc v souladu se zdravějším stravováním. Kromě zahnání chutí se dokážou postarat o zlepšení nálady i následného spánku. Obloukem se ale vyhýbejte slaným či jinak ochuceným variantám, ty naopak přispívají k nárůstu kilogramů i k horšímu spánku. Jestliže vám samotné ořechy nebudou stačit, zkuste si je zamíchat do řeckého jogurtu.

Povolené jsou i některé druhy ovoce

Máte-li chuť spíše na sladkou svačinku, porozhlédněte se po vybraných druzích ovoce. O jaké konkrétní druhy se jedná? O jablko, ananas, banán či kiwi. Jablka tělo dostatečně zasytí, přitom však obsahují nízké procento kalorií. Ananas je schopen zlepšovat spánek, stejně tak i kiwi. Též banán vám pomůže s relaxací či spánkem. Banán určitě vyzkoušejte nejen samotný, ale i v kombinaci s ořechovým máslem nebo řeckým jogurtem a tvarohem.

Často se také říká, že hlad je převlečená žízeň, proto je možné, že vašemu rozmlsanému tělu bohatě postačí čaj, ideálně bylinkový, který podporuje spánek.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních vědomostí a zkušeností.