Připravte si skutečný elixír mládí. Možná to není ten kouzelný, který dokáže zastavit čas, ale známe bylinky, co vás dokážou úspěšně omladit a čas alespoň na chvíli obelstít.

Stres je jedním ze základních faktorů způsobujících stárnutí a nemoci. Bylinkám, respektive látkám, které dopady stresu mírní, se říká adaptogeny. A některé bylinky umí zvyšovat odolnost těla vůči zátěži fyzické i psychické, a navíc snižují nepříznivé dopady způsobené vnějšími škodlivými vlivy.

Ženšen, ochrana před vnějšími nepřáteli

Ke snížení negativních vlivů prostředí a boj se stresem se nejčastěji používá extrakt z kořene ženšenu. Díky němu si zlepšíte koncentraci, paměť, duševní i pracovní výkonnost a dodá vám tolik potřebný životní elán.

Připravte si elixír mládí právě z ženšenu! Až neuvěřitelně výrazným způsobem zpomaluje stárnutí tkání a stimuluje imunitní funkce. Můžete ho použít také k mírnění depresí či strachu, což je v dnešní době velmi důležitá věc.

Omlazující kustovnice

Jako omlazující prostředek používají kustovnici východní národy už od nepaměti. Plody kustovnice posilují organismus, jsou skvělým povzbuzením pro těžce pracující, pro lidi oslabené nemocí či seniory. Kustovnice dokáže snižovat krevní tlak a hladinu cukru i cholesterolu v krvi. Zároveň má antioxidační účinky, zpomaluje stárnutí kůže i celého těla. Umí též harmonizovat a posilovat funkci jater, stimulovat tvorbu bílých i červených krvinek, a také podpořit trávení a činnost střev.

Rozchoďte to s rozchodnicí

Také tato bylinka působí jako adaptogen a chrání organismus proti důsledkům stresu a negativním vnějším vlivům. Připravte si elixír mládí ještě silnější. Rozchodnice svými účinky předčí i bájný ženšen. Bylinka zlepšuje a urychluje zotavování se po těžkých nemocech a chirurgických zákrocích. Dokáže také odstranit únavu, stimuluje imunitní systém, zlepšuje paměť, zklidňuje podráždění a tlumí psychogenní bolest hlavy.

Říká se, že kdo chce zůstat mladý, měl by být mít také kvalitní partnerský život. I v tom vám můžeme snadno poradit.

Jeřáb ptačí pro ženy

Jeřáb ptačí přispívá k udržení vitality a mládí podporou lepšího intimního života tím, že ovlivňuje hormonální rovnováhu. Podporuje pravidelný menstruační cyklus a plodnost a pomáhá při klimakterických potížích. Bylinka se používá také jako antirevmatikum, dokáže vyplavovat močový písek a drobné kaménky a pomáhá posílit ledviny. Tím, že podporuje také vylučování žluče, skvěle zlepšuje proces trávení.

Kotvičník pro muže

Kotvičník se v první řadě doporučuje při rekonvalescenci po těžkých nemocech nebo fyzické námaze. Ale je také jedním z nejčastěji využívaných přírodních prostředků pro posílení libida. Dokáže zvýšit hladinu testosteronu až o 30 %. Využití tato bylinka najde ale také u žen, protože mírní příznaky klimakteria a pozitivně ovlivňuje fyziologickou funkci ledvin a močových cest.

Bylinná říše v sobě ukrývá skutečně silné léčivé, posilující i preventivně působící poklady. Pokud stále věříte víc produktům z lékáren, co pro jednou vyzkoušet dary přírody?

Zkuste jejich sílu právě při procesu fyzického i duševního omlazování.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.