O své ruce se staráme, myjeme si je, stříháme si nehty, v zimě je dáváme do rukavic, v létě je natíráme opalovacím krémem. Zamysleli jste se ale někdy i nad vzhledem nebo různými rýhami, které máte na dlani? Dokážou prozradit hodně nejen o našem zdraví.

Ruce přináší různé výklady o zdraví a životě

Každý má jinou délku i tvar prstů, odlišně velké a jinak tvarované dlaně, ale i různorodé uspořádání čar na dlani. Zkoumali jste už někdy jejich symboliku? Určitě jste už slyšeli o pojmu čára života nebo čára osudu. U každého jsou tyto linie jinak dlouhé a mají schopnost prozradit o nás věci z minulosti i budoucnosti. Není to ale nic smyšleného. Zabývá se tím obor zvaný Chiromantie.

Co je to Chiromantie

Pro vás možná neznámý obor Chiromantie, někdy zvaný i Palmistrie, má blízko k astrologické vědě. Tento pojem se dá přeložit z hindštiny nejvýstižněji asi jako věštění nebo čtení z ruky. Jedna ruka je vždy dominantní a ta druhá naopak pasivní. Pokud jste praváci, na své pravé ruce najdete zapsané například to, co máte dědičné, co je dané od vašeho narození, váš charakter, talent, zdravotní stav i osud. Jako leváci toto všechno naopak přečtete ze své levé ruky.

A co je zajímavé? Čtení z ruky zvládnete i vy. Stačí vám k tomu vaše ruce a ruce vašich přátel a nabyté znalosti o chiromantii, které získáte i z odborných knih. A pamatujte, čím více rukou si načtete, tím lépe. Dokážete tak odhalit různá znamení a symboliky.

Chiromantie sleduje i příčiny nemocí

Jak již bylo zmíněno, díky čtení z ruky zjistíte nejen, jací jste, jaké máte vlohy a předpoklady, ale můžete odhalit i vaše dědičné zdravotní potíže nebo příčiny nemocí. Snadno se tam odhalí například příčina zpomaleného metabolismu, důvody přibírání na váze a jiné problémy, které řešíte.

Chiromantie toho dokáže odhalit ale mnohem více. Zaměřuje se i na jedinečné vedlejší rýhy a další různá znamení, která máte na dlani.

Symbolika linií na dlaních

Čtení z ruky se výrazně zaměřuje na tzv. tajemné písmeno M, které se na dlani utvoří ze čtyř uspořádaných čar.Jedna z nich je čára života, jenž začíná nad palcem a je zatočená kolem jeho kořene dolů k zápěstí. Čára hlavyzačíná také nad palcem, ale je o něco výše a směřuje více k malíčku. Čára srdce přetíná dlaň od ukazováčku směrem k malíčku. A čára osudu, menší čára směřující od prostředníčku kolmo dolů, dotváří pomyslné písmeno. Ale jde o vzácnou linii, kterou ne každý může vidět. Všechny vám společně dokážou odhalit vaše schopnosti, osud, i myšlení a city.

Stáří nebo projevy nemocí skrz ruce

Ruce jsou jako jedny z prvních, kde vypozorujeme různé změny a projevy stárnutí. I tímto způsobem nám tělo může naznačovat projevy různých onemocnění. Tady jsou na ukázku jen některé z nich:

  • Zarudlé dlaně – zarudlý okraj malíčku nebo dlaně může značit změny hormonální rovnováhy, ale může jít i o problém s játry, zvláště ve středním věku
  • Výrazné pocení dlaní – to značí více rizik, může jít opravdu jen o zvýšené pocení, ale také o stres nebo dokonce zvýšenou funkci štítné žlázy
  • Ztráta citlivosti a brnění – možná máte jen stlačený senzorický nerv a ztráta citu v ruce se pak vrací pocitem mravenčení, ale někdy jde syndromu karpálního tunelu, projev trombózy nebo diabetu
  • Suché ruce – většinou je to projev dehydratace, v pozdějším věku je to nedostatkem estrogenu, ale může jít i o příznak snížené funkce štítné žlázy
  • Slabé a poprskané nehty – většinou jde o projev nedostatku zinku v těle

A vy si všímáte svých rukou? Vnímáte na nich různé změny nebo sledujete někdy linie na dlaních?

Autorka se tématem dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých zkušeností.