Samota, a to zejména po rozchodu, může dát člověku opravdu zabrat. Mnoho lidí má tendenci řešit ji stažením si různých seznamovacích aplikací ve snaze najít novou životní lásku právě přes internet. Bohužel však ne vždy je toto nejlepší řešení, které byste měli udělat – jistě víte, jak dopadá většina rande na slepo. Naštěstí však existují mnohem lepší způsoby, jak se zařadit do vhodné společnosti a najít k sobě toho správného parťáka, parťačku nebo dokonce partnera.

Samotě se nevyhýbejte

Ještě než začnete přemýšlet nad tím, jak si k sobě někoho najít nebo se zařadit do skupiny lidí a získat nové přátele, měli byste zvážit, zda pro vás nějaká doba o samotě nebude vlastně přínosná. Jedná se totiž o nejlepšího životního učitele, protože když člověk zůstane sám, může si srovnat své vlastní myšlenky a vytvořit si pohled na věci, které jej doposud trápily. Pokud se v takové situaci nacházíte i vy, ještě než se vrhnete do pouštění nových lidí do svého kruhu, zameditujte si, udělejte si pár dní pouze pro sebe a třeba si ukliďte celý byt.

Seznamovací aplikace

Mezi nejčastější způsoby, jak si lidé hledají nového partnera nebo kamarády patří seznamovací aplikace, a to zejména Tinder nebo Badoo. Existují dvě skupiny lidí, které se na těchto sítích nachází, a to ti, kteří hledají zábavu na jednu noc a ti, kteří se zde zoufale snaží najít životní lásku. Ano, v některých případech je skutečně možné, že si s protějškem sednete již během psaní a jakmile se setkáte, dáte se dohromady. Bohužel se mnohem častěji stává, že jakmile se dva lidé setkají, „rande na slepo“ končí katastrofou a trapným tichem.

Seznamovací aplikace jsou sice skvělým nápadem, ale co se týče vztahů, tak nejsou úplně nejlepším řešením, jak si k sobě najít partnera. Mezi hlavní problémy patří především očekávání, která obě strany mají po pár dnech komunikace přes zprávy. Většinou si totiž udělají o daném člověku svůj vlastní obraz, se kterým již nějakým způsobem počítají, ale realita je ve finále může velmi nepříjemně překvapit. Například dotyčný nepoužívá dostatek deodorantu, kouše si nehty nebo prostě absolutně neumí mluvit a nechytá se ani ve chvíli, kdy vy už zoufale nabízíte témata k rozhovoru.

Skupiny na Facebooku

Skupiny na Facebooku, jako je spolu-cestování, klub zahradničení nebo fitness klub, jsou mnohem lepším prostorem pro získání přátel nebo dokonce nápadníka. Jedná se totiž o lidi, kteří od sebe nic neočekávají, ale mají stejný koníček. Snadno se zde proto s někým domluvíte na společné aktivitě nebo minimálně na přátelské schůzce, abyste si pokecali o společné zálibě. Rozhodně se tedy nebudete potýkat s trapným tichem ani žádnými očekáváními. Samozřejmě se však může stát, že se z nevinné procházky může vyklubat milenecký vztah.

Zajděte si s přáteli na akci

Chcete se zbavit samoty a najít si nápadníka? Vyjděte si s přáteli na nějakou akci, zábavu nebo prostě projděte ve městě nějaké bary. Abyste se s někým seznámili, není lepší způsob, než jít mezi lidi, kde vám pravděpodobně vždy někdo padne do oka. Naštěstí však nebudete sami, ale s kamarády, takže pokud se to daný den nevydaří, alespoň si uděláte příjemný večer a zažijete trochu zábavy.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky.