Zůstaňte půvabná, i když nosíte brýle. Naopak, mnoha ženám brýle vyloženě sluší a byla by škoda měnit je za čočky. Kouzlem ovšem zůstává vhodný make-up, který zvolíte. Něco jiného si žádají brýle pro korekci krátkozrakosti a něco jiného je potřeba pod brýle upravující dalekozrakost.

Krásná při krátkozrakosti

Skla brýlí s minusovými dioptriemi, které se používají při řešení krátkozrakosti, oči opticky zmenšují. Pokud mají navíc antireflexní úpravu, potlačují barvy. Jenže to vše dokonale zvládnete vykompenzovat perfektním líčením. Jak na to?

Třpytivé odstíny pro zvětšení očí

Nejprve naličte celou plochu očního víčka třpytivým bronzovým odstínem. Oči opticky zvětší zejména zlatavé nebo perleťové odstíny. Stíny vybrané barvy potom jemně protáhněte přes záhyb víčka až k vnějšímu koutku oka.

Rozjasňovače pro záři

Jakmile máte oční víčka nalíčená, aplikujte trochu perleťového nebo béžového rozjasňovače (highlighter) přímo pod oblouk obočí. Tím se obočí posune opticky výš a celé oko bude ve výsledku vypadat nejen větší, ale také krásně rozjasněné.

Kajalová tužka pro otevření očí

Pak ještě použijte bílou nebo jemně béžovou kajalovou tužku a protáhněte linku podél vnitřní linie obočí. Světlá barva oči ještě více zvětší.

Kleštičky na řasy pro správný švih

Před nanesením řasenky ještě použijte kleštičky a řasy vytočte směrem vzhůru. Budou vypadat delší, a hlavně výraznější. Řasenku potom naneste ve dvou vrstvách a vaše oči, nyní velké a výrazné, jsou připraveny vypadat krásně i pod minusovými dioptrickými brýlemi.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.