Dali jste si nějaká novoroční předsevzetí? A nezapomněli jste na krásu? Kdy jindy se rozhodnout pro to být krásní než na začátku nového roku? Určitě jste se rozhodovali být lepší, žít zdravější život nebo cokoli jiného, ale proč být jen lepší a lepší, když můžete být také krásnější?

Často se mluví o tom, jak velký je tlak vyvíjený na ženy, kterému podléhají. Tlak na neustálé zkrášlování, aby se přiblížily vzhledu ikon na sociálních sítích. Této činnosti by ženy mohly věnovat klidně i celý den.

Svému tělu bychom ale měli věnovat více pozornosti všichni. Některé rituály přinesou pohodu a harmonii i naší duši a donutí nás se alespoň na chvíli zastavit.

Priority a krása

Když se podíváme do minulosti, například evropské aristokratky sice nemusely chodit do práce a starat se o děti či o domácnost, ale většinu času jim zabraly právě zkrášlovací přípravy na nejrůznější příležitosti.

Samozřejmě, je na každé z nás, čemu chceme věnovat pozornost, ale není nutné šmahem vyhodit všechen make-up jako věc povrchní. Říká se, že má smysl provádět jen takové kosmetické úkony, po kterých se cítíme příjemněji, nikoli jako chudinka, která toho na sobě před očima veřejnosti ještě musí tolik změnit.

Z pohledu psychologie jde o naší jasnou vnitřní motivaci stárnout pomaleji a tedy se pomaleji přibližovat ke svému konci. Zní to drasticky, ale prostě v každém z nás je alespoň maličký kousek potřeby nikdy nezestárnout.

Prioritou péče o duši je péče o tělo

Máte novoroční předsevzetí pro dosažení větší psychické pohody? Pak máte novoroční předsevzetí krásy jako povinnost.

O tom, že péče o tělo má blahodárný vliv na psychiku, hovoří už antická filozofie a starověcí Egypťané. Krása těla a ducha prospívá, ne však tehdy, pokud „tlačíte na pilu“. Jestliže před zrcadlem trávíte 3 hodiny denně, je to příliš vysilující, ale rezignovat na svůj zevnějšek také není ta pravá cesta.

Co vám pomůže dosáhnout onoho příjemného pocitu na těle a na duši?

Je několik základních tipů, které by si měl umět dopřát každý z nás. A nejlepší je začít pěkně na začátku nového roku!

Odpočinek ve vaně

Žádný problém není tak hrozný, aby ho alespoň trošičku nezmírnila horká koupel. Vana provoněná bylinkovým olejem opravdu dokáže zázraky. Dejte si alespoň 20 minut, kdy můžete relaxovat, číst si knihu, poslouchat svůj dech nebo hudbu a vnímejte, jak se stres pomalinku rozpouští.

Vyživujte krásu zevnitř

Milovníci kofeinu a zelených či černých čajů nemusí propadat panice, když sami určitě vědí, že by své oblíbené nápoje měli nahradit spíše bylinnou směsí. Ale nějaké bylinky zařadit by určitě dobré bylo. Speciální rostlinné extrakty totiž dokážou podpořit jasnou pleť a pevné vlasy. Jen je potřeba pít je pravidelně po dobu minimálně 8 týdnů.

Užívejte mořský kolagen

Skvělým doporučením je také mořský kolagen, který si přimícháte do smoothies nebo si obsah sáčku rozpustíte jen ve vodě. Mořský kolagen zázračně podporuje hladší pokožku, její schopnost regenerace, ale také zlepšuje kvalitu kostí nebo spánku.

Naučte se automasáž

Když se naučíte masírovat si obličej, zlepší vám to náladu, ale také opravdu sníží případné otoky tváří. Na internetu je hromada návodů, můžete si vybrat přesně takovou masáž, která vám bude nejlépe vyhovovat. Stačí opravdu něco jednoduchého, tak na 3 minuty.

Gua-sha rituál

Vyplatí se zařadit také gua-sha. Masáž tímto kamenem bývá též nazývána „botox Dálného východu“. Vychází z čínské medicíny a dokáže nejen vypnout pokožku, ale také zmírnit akné či ekzém. Tlaková masáž totiž prokrví obličej a toxiny se začnou vyplavovat, což okamžitě projasní a nabije energií váš obličej.

A hýčkejte se! Hledejte pro sebe inovace. To nejlepší z přírody i z technologických pokroků vám zajistí pocit opečovávanosti bez nutnosti trávit hodiny v koupelně.

Vaše krása i duše dostane pořádnou a zaslouženou „pecku“!

 

Autorka při tvorbě článku vycházela ze svých vlastních znalostí a zkušeností.