Asi každý z nás ví, že planeta Měsíc ovlivňuje některé dění na planetě Zemi. A Měsíc ukazuje, jak obrovskou sílu v sobě skrývá, když přelévá oceány sem a tam. Bylo by naivní si myslet, že Měsíc nepůsobí také na nás, na lidi. Jen to někteří z nás vnímají citlivěji než jiní. Pokud patříte mezi lidi, kterým Měsíc doslova mění život pod rukama, zkuste se s námi podívat blíž na to, co se vlastně během čtyř fází, kterými Měsíc prochází, děje a jak to na nás působí.

Měsíc ovlivňuje naši duši, tělo, vztahy, to, jak se chováme…, zkrátka všechno. Někdy je to zlé, jindy nám samým ku prospěchu. Každopádně bychom se mohli v každé měsíční fázi něco naučit a využít ji přesně pro tu správnou aktivitu.

Novoluní aneb Temná strana Měsíce

Báli jste se jako děti tmy? Jestliže ano, novoluní vám může připadat podobné. Venku je naprostá tma a uvnitř vás vyplouvají na povrch úzkosti, beznaděj, deprese a strach. Světlo na konci tunelu žádné nesvítí. Možná se proto i obracíte do minulosti a vzpomínáte na staré křivdy.

Nezoufejte! Prostě vezměte toto období jako očistu své duše – snažte se odpustit lidem, kteří vám kdysi ublížili, a nechte ze svého života odejít všechno, co vás tíží nebo už není potřeba. Uvidíte, jak se vám uleví.

Na tělesné rovině dejte přednost sportům, které vás zklidní. Ideální jsou různá protahovací cvičení (pilates, jóga, kalanetika) nebo dlouhé procházky venku.

Novoluní je nejlepší doba na zbavení se starých zlozvyků. Pokud chcete přestat kouřit nebo zahájit hubnutí (teď už ale opravdu ano!) začněte tedy hned, právě teď. Je totiž největší šance, že se vám to skutečně podaří.Měsíc v podobě zářivé koule pěkně zacvičí s vaší psychikou. Můžete být více nervózní

Měsíc dorůstá do tvaru „D“ a zvětšuje se

Pomalu „tloustnoucí“ Měsíc s sebou přináší v této době mnoho nové energie. Cítíte se schopni zvládnout překážky, a ještě u toho máte dobrou náladu. Zároveň cítíte notnou dávku empatie – dokážete se vcítit i do pocitů cizích lidí a trpělivě jim naslouchat. Jde o ideální dobu pro zahájení nových projektů a podepisování důležitých dokumentů a smluv.

„Není všechno zlato, co se třpytí“ a i tady najdeme háček. Zvláště pozorní musíte být vůči svému tělu, hlavně co se týče stravy. Kalorická jídla se nemusí vyplatit, je to jako byste přibírali dvojnásobným tempem než obvykle. Přestože rada je jasná, tedy zaměřit se na lehčí a méně kalorická jídla, ono „nabírání“ má své plusy – právě teď získáte svalovou hmotu mnohem rychleji než jindy, proto věnujte čas cvičení.

Zaměřte se také na ozdravení těla – relaxaci, masáže, saunování, bylinkové kúry a mnoho dalšího. Cokoliv pro své zdraví uděláte teď, má rovnou dvojnásobný účinek.

Měsíc jako katastrofický scénář aneb Úplněk

Rovnou počítejte s tím, že Měsíc v podobě zářivé koule pěkně zacvičí s vaší psychikou. Můžete cítit více nervozity, podrážděnosti a úkoly se vám budou pravděpodobně jevit jako obrovské a neřešitelné. Dobrá rada zní – důležitá rozhodnutí posuňte na jiný den. Pod vlivem úplňku vás mohou překvapit melancholické nálady. Se slzou v oku začnete vzpomínat na mládí, nenaplněné touhy, nesplněná přání, nevydařené vztahy, staré bolístky i traumata. Zkuste nepropadnout depresi a uvařte si některý z bylinkových čajů, které nabízejí zklidnění a zmírnění stresu.

 

Na tělesné rovině to také nebude stát za moc. Provázet vás bude už o pár dní dřív únava, která je větší než jindy. Mohou se objevit potíže s trávením, ale též již zmíněné depresivní stavy. Mějte na paměti, že úplněk je zcela nevhodná doba na jakékoli kožní zákroky či operace. Rány se totiž špatně hojí a mohou nastat různé (a zbytečné) komplikace. Pojistěte se raději tím, že se na zákrok přeobjednáte.

I vztahy dostávají v této době zabrat. V těch dlouhodobých obvykle začne něco skřípat, a pokud jde o čerstvou zamilovanost, partnera či partnerku náhle uvidíte s odstupem, takové, jací doopravdy jsou. Realističtější vidění a zhodnocení vztahu vám z dlouhodobého hlediska rozhodně prospěje, i když teď vás skutečnost možná zabolí (a přidá se k vlně depresívních a strastiplných nálad).

Měsíc ustupuje a zmenšuje se do písmena „C“

Jako by vám náhle spadl ze srdce balvan. Ta úleva! Najednou jste plní energie a máte chuť si udělat v životě pořádek a zbavit se všeho, co vás tíží (zlozvyky, stereotypní chování, život na autopilota a podobně). Možná úklid duše spojíte i s úklidem domova, a i tady vyházíte všechny nepotřebné a dávno nepoužívané věci.

Teď nastává ten pravý čas na chirurgické zákroky a kožní operace. Rány se dobře hojí a nevytvářejí se hluboké a nevzhledné jizvy. Rozhodně je čas i na zákrok u kadeřnice či holiče, vlasy rostou pomaleji a nový účes vám vydrží mnohem déle.

Naopak se ovšem tělo vypořádává s toxiny, kterých se zbavuje rychlostí blesku. Takže čas na detoxikaci organismu a hubnutí je právě teď.

Pro ty z vás, kdo jste nikdy nevnímali, že by vás Měsíc nějakým způsobem ovlivňoval, máme doporučení. Zkuste si více všímat svých emocí a toho, co se děje uvnitř vás, možná vás mnoho věcí překvapí, ale hlavně obohatí. S Měsícem nebo klidně i bez něj.

 

Zdroje inspirace: vlastní vědomosti + https://athrbeauty.com/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/