O ženách toho bylo napsáno hodně. Jsou to bytosti, které dávají životu nádech a v každé době jsou jiné. Ženy byly odjakživa předlohou mnoha bájí, divadelních her i oper, jsou múzou umělců, jsou krásně hříšné a přitom jedinečné a kvůli nim se dokonce vedly války. Za zmínku stojí například trojská válka pro krásnou Helenu – bezpochyby nejznámější příběh starořecké kultury.

Úloha ženy je samozřejmě do jisté míry dána. Jsou to zodpovědné a milující matky, které se dovedou postarat nejen o své děti, ale také o muže a celou rodinu.

A jaká je žena z pohledu muže? Co jí chybí a čím vyniká? Čím okouzlí a proč je i nadále múzou mnoha umělců?

Každá je jedinečná

Ať už je to královna Egypta, hospodyně nebo švadlena, každá žena je jedinečná. Jak vypadá, jak se chová, čím okouzlí a co může druhým nabídnout. Ženy se napříč stoletími vyšplhaly až na samý vrchol. Jsou rovnoprávné a samostatné, mají možnost vzdělávání a jsou dnes úspěšné nejen na pracovním poli, ale jsou skvělé i v politice nebo v kultuře. Mnozí si bez žen současný svět ani nedovedou představit, protože v mnoha situacích a v mnoha odvětvích je žena daleko úspěšnější. O tom, jaká by vlastně žena měla být, se vedou diskuze. Ale všichni ví, že přirozenost, mateřství, zranitelnost a vášeň prostě k ženě patří.

Módní oblek a zářivý make-up

Portrét moderní ženy pro mnohé vypadá přesně podle předloh z časopisů – jsou dokonale krásné, upravené, mají svůj vlastní výraz, značkovou kabelku a zářivý make-up. Ve skutečnosti to je ovšem jen další výplod naší (nebo mužské) fantazie, i když i takové ženy se samozřejmě pohybují kolem.

Z pohledu psychologů je moderní žena ta, která dává patřičnou důležitost všem aspektům života. Znamená to, že si umí správně stanovit priority, žije plnohodnotný život a neomezuje své zájmy a potřeby ani sama sebe.

Svět se rok od roku mění a mění se také lidé. Žena byla vždy symbolem harmonie a udržovala teplo rodinného krbu. Před sto lety vypadala přirozeně, byla upřímná a zodpovědná. Ta žena, na kterou se dívá svět dnes, je trochu jiná, i když je to pořád ona, kdo pohladí a utře slzy, když si dítko rozbije koleno, je to pořád ona, kdo umí obejmout, když náhle bolest na duši přepadne její nejlepší kamarádku, ale je to také ona, kdo umí dokonale mrknout pohledem a muži se otočí. Je to ona, kdo rozdmýchá vášeň a je odvážná.

Žena je dokonalé stvoření, které dnes ví, co chce, a spojuje své přirozené ženské potřeby se sebevědomím mužského světa.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních vědomostí a zkušeností.