Každého z nás v životě potká situace, která nás zklame či nám ublíží. V lásce je tomu také tak. Partner nás může podvést, zalhat, zahnout, jednoduše existuje mnoho strastí, které nás ve vztahu mohou potkat. Ovšem pokud druhou polovičku milujeme, snažíme se i ty nejproblematičtější strasti přehlížet. Bohužel i přes veškerou snahu můžete mít pocit, že vztah už není jako dřív. Možná mezi vámi visí cosi, co nedokážete zdolat, i když byste chtěli. Zda ve vztahu chcete zůstat, víte jen vy. A pokud tomu tak opravdu je, existuje několik možností, které dokáží váš vztah zachránit. Předtím, než se rozhodnete, zda vztah zachránit či ne, odpovězte si, zda protějšek stále milujete, zda mu opravdu dokážete odpustit a žít krásný život.

Vždy je důležité začít ve svém nitru

Pokud chcete začít zlepšovat, zahleďte se i sami do sebe. Jestliže se nedokážete změnit a svému protějšku budete neustále nadhazovat chyby, které udělal, vzdejte to nyní, protože tento vztah nemá dlouhou budoucnost. Zapracujte tedy nejdříve na sobě a svém nitru. Opravdu si rozmyslete, zda dokážete zapomenout a jít dál. Když tohle všechno dokážete, začněte svůj protějšek vnímat, naslouchejte mu a vyhovte jeho potřebám. Nemusíte mu či jí viset na krku každý den, jeden den v týdnu klidně stačí. Vždy je ale důležité se domluvit na tom, co oba chcete. Pokud jste žena a chcete jít do kina na slaďárnu, zjistěte, jestli chce jít i váš partner. Jednoduše, musíte mít pro sebe pochopení.

Věřte, bez pevné důvěry to nikdy nepůjde

Základem každého pevného vztahu je bez rozmyslu jistě důvěra. Dojde-li k tomu, že si nevěříte, stačí jeden z partnerů, nejen, že se dotyčný trápí, vnitřně se užírá, ale také toho druhého může podezřívat. A pokud nedůvěra zajde tak daleko, že si nevěříte, vztah stejně ztroskotá. Je tedy velmi důležité důvěru budovat a otužovat. Ale věřte, tohle bude opravdu zdlouhavé. Někdy se také bohužel stane, že se důvěra nedokáže obnovit.

Pokud vše zvládnete, nezapomeňte na fyzický kontakt

Každý jsme jiný. Někdo ve vztahu vyžaduje časté doteky či polibky. Naopak někteří jsou v těchto projevech chladnější a časté polibky je přímo obtěžují. Každá partnerka či partner musí vědět, co jeho druhá polovička požaduje, a to by měli oba akceptovat. Pokud víte, že je váš partner rád obletován polibky, opět mu jej dopřejte. Uvidíte, že vám je bude opětovat. Jedno je ale jisté, velmi důležitá je fyzická přitažlivost, ale také sexuální sblížení. Ani jeden z páru nebude spokojený, pokud tomu tak nebude.

Mnoho dalších věcí, které váš partner preferuje

Pokud jste s partnerem dlouhé roky, jistě víte, jaká povaha jej vystihuje. Ať je dotyčný extrovert či introvert, komunikativní či méně komunikativní, naslouchání je darem z nebes. Pokud váš partner bude mluvit, neskákejte mu do řeči a neukazujte mu, že je jeho názor nesmyslný. Bez tohoto jen těžko naplánujete společnou budoucnost a zlepšíte vzájemný vztah. Pokud nedokážete naslouchat, nikdy se přesně nedozvíte, co od vás protějšek očekává a co byste společně mohli zlepšit.

A jako poslední, co bychom vám rádi poradili, je také vzájemný respekt a úcta. Tudíž je důležité, abyste vždy brali v potaz potřeby druhého a nedrželi jste ho doma na řetězu. Každý chce mít svůj koníček, mít společné přátelé a mít trochu toho soukromí. Je v podstatě velmi důležité naslouchat, věřit, milovat a ctít.

Autorka při tvorbě článku využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.