Věřte, že nevěra nikdy nic nevyřeší. Dokonce ani nic nenapraví. Naopak, značně se vám zkomplikuje život, a to nejen vám, ale klidně celé rodině či druhé polovičce. Vy si sice užijete, zažijete to, po čem v koutku mysli prahnete, ale ty následky? Zkuste chvíli zastavit a popřemýšlet nad činy, které chcete udělat.

Proč vás dotyčný fyzicky přitahuje?

Zkuste si odpovědět opravdu přesně. Co vás do cizí náruče žene? Možná to může být fyzická přitažlivost, protože dotyčný má takové tělesné přednosti, které jednoznačně nemůžete přehlédnout. A teď sami v sobě zhodnoťte situaci – možná se budete stydět, protože vaše žena či muž také vypadá božsky. Nyní tu máme ale druhý aspekt, proč by mohlo dojít k nevěře. Možná je to proto, protože je k vám dotyčný jednoduše milý, lichotí vám a naslouchá. V takovém případě cítíte, že jste chtění. Věřte, že přímo tyto věci se mohou ve vztazích postupně vytrácet a jednoduše vám mohou chybět.

Stále to ale neznamená, že musíte jít a hledat jinou náruč. Jste si opravdu jisti, že za několik let nebudete na stejné pozici? Nyní je třeba zamyslet se, zda je váš vztah opravdu tak špatný, zda vás tyto choutky a zamyšlení nedonutí k tomu, abyste na vztahu zapracovali. A to nejen vy, ale i vaše polovička.

Proč to tak cítím právě teď?

Momentální situace se odehrává nyní, ta dlouhodobá už delší čas. Tyto dva aspekty je důležité rozlišovat. Proč to říkáme? Protože jste se možná nyní pohádali, ale možná také nejde o nic tak vážného, abyste okamžitě podlehli nevěře. Možná máte chuť na vše zapomenout, a tak jste se rozhodli pro nevěru. Nedělejte to! Zastavte! Možná jste dokonce unavení z běžné rutiny, ale zkuste místo zahýbání přijít za partnerem a vše si společně vyříkat, promluvit si. Konverzace je ve vztahu velice důležitá. Pokud vzájemnou komunikaci nelze uskutečnit, možná bude lepší popřemýšlet nad rozchodem či rozvodem.

Myslete na svého partnera

Už uděláte ten krok a oslovíte toho, kdo vás tolik přitahuje, s kým svého partnera podvedete. Teď jen rychle přestat myslet na toho, koho máte doma. Věřte, že musíte udělat pravý opak. Myslete na svého partnera mnohem více. Co teď asi dělá? Čte pohádku vašemu společnému dítěti? Nebo vám chystá večeři a čeká až přijdete domů? Nebo je na noční směně? Nebo možná na vás čeká, až se vrátíte domů, protože vás má druhá polovička ráda a důvěřuje vám? Zabrzděte a nedělejte tuto velkou chybu. Stále se snažte do svého podvědomí dostat člověka, se kterým jste již několik let a který o vás opravdu stojí.

Až to praskne

Víte, že každá lež má krátké nohy? Tak to jednoduše je a věřte tomu, že nevěra jednoho dne praskne. Představte si partnera, jak mu bude až to zjistí? Odejde od vás nebo zůstane, ale již vám nikdy neuvěří? Pochroumaná důvěra se jen těžko vrací zpátky. Nebo je možné, že vám natruc udělá to stejné? Jak se budete potom cítit vy?

Každá nevěra zlomí srdce a rozhodně nebývá snadné ji překonat. Než něco takového uděláte, pořádně se rozmyslete. Chcete klidný život nebo další partnery? Pokud chcete setrvat ve vztahu, komunikujte, nevyčítejte a říkejte si, co vás trápí, co je třeba změnit. Volba cizí náruče je věc velmi ošidná a vy se musíte rozhodnout, zda vám to za to stojí. Nespěchejte.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky.