To, zda věříte poselství tarotu nebo ne, je dáno především vaším přístupem k životu. Ryzí pragmatik se asi ke kartám pro radu obracet nebude, ale naopak existují lidé, kteří neudělají ani krok bez toho, že by se s kartami poradili.

Většina z nás tak úplně neví, co si o tom myslet. Věříme, že je něco, co nás přesahuje, ale nejsme si jistí, zda můžeme dostávat pokyny „shůry“. Zda je náš osud skutečně určen předem, a zda jsme jako lidé schopni komunikovat s vyššími silami.

Tarot si žádá vysvětlení

Podstatu tarotu lze asi nejpřesněji vyjádřit tím, když ho chápeme jako jazyk přítomnosti. Ty, kdo ho používají k věštění budoucnosti, můžeme považovat za podvodníky. Tarot totiž především znamená hluboký průzkum své vlastní mysli, jde o jakési poznávání sama sebe ze zcela jiné úrovně pohledu. Tarotové karty se mění z mystického nástroje na nástroj, který pomáhá lépe pochopit přítomnost.

Profesionálové mluví jasně

Tarot je především obrovská encyklopedie symbolů. Vše, co v tarotu najdete, něco symbolizuje. Je to široký vizuální jazyk, kterému lze studiem a zkušeností velmi dobře porozumět.

Nejen obrazy, ale i barvy a tvary na jednotlivých kartách jsou velice důležité. Každá karta je plná nesčetných významů, v nichž snadno může číst každý, kdo se o symboliku jenom trochu zajímá.

Tarotové karty. Lze jim věřit?

Trochu překvapivě záleží nejen na tom, jakým způsobem karty čtete, ale také na tom, jaké konkrétní karty čtete. To je velmi zajímavé. V současnosti existuje přes 1 300 různých verzí. Známý příznivce Tarotu Emilio Milani přímo říká, že vlastně nezáleží na tom, kolik karet a jakým způsobem je vyloženo. Podle něj jde opravdu spíš o koučing.

Z vyložených karet se dá vyčíst základní symbolika, a díky konverzaci s osobou, která si karty nechává vyložit, se snadno zjistí, co pro ni které obrazy a symboly znamenají. Každý vidí to, co se váže k jeho situaci, k jeho prožitkům, postojům a pocitům. A tady se už dostáváme k hlubinné psychologii (vzpomeňme na Junga a jeho archetypy), respektive k tomu, že se člověk ponoří hlouběji do své mysli a uvědomí si některé zásadní věci, které mu dosud unikaly.

Co si usilovně přejete, to dostanete

Jistě jste četli alespoň jednu knihu o tom, jak být úspěšný silou svých myšlenek. Například, když si představujete, že to, čeho chcete dosáhnout, že to už máte. Vykladači tarotu staví na úplně stejné myšlence. V tarotu je všechno propojené. A pokud vy svého ducha upnete k něčemu určitému, tak se to také stane. Rozdíl je v tom, že tarotové karty vám pomáhají činit jednotlivé kroky v přítomnosti. Rozhodovat se.

Když se díky kartám a uvědomění si některých zásadních souvislostí pro něco rozhodnete a své rozhodnutí budete důsledně následovat, logicky tak ovlivníte i svou budoucnost.

Přesto se zdá, že je v tarotových kartách ukryto víc. Kdo to ale může s jistotou potvrdit?

Je Tarot pro vás?

Jak už jsme řekli, prvotní funkcí tarotu není předpovídat budoucnost, jak se na první dojem zdá. Kouzlo zakleté v obrázcích především odráží skutečnost „teď a tady“. Takže se opět dostáváme na půdu psychologie a psychoterapie.

Karty nastavují zrcadlo naší duši a odkrývají tajemství života krok po kroku. Pro lepší budoucnost každého z nás je nesmírně důležité pochopit nejprve přítomnost, a potom zvolit nejlepší cestu ke šťastné budoucnosti. Nezapomeňte, že osud s kartami stále míchá a my s nimi pak musíme hrát. A v tuto chvíli nám Tarot může dopomoci k výhře.

Tarot je nevinný

Ačkoliv se většinou jeví velmi podivínsky, mysteriózně a snad si i pohrává s čarodějnictvím, je tarot ve své podstatě nevinný. Je tady pro všechny, kdo chtějí otevřít brány své intuice a objevit dosud skryté souvislosti ve svém životě.

Hledáte-li odpovědi na otázky, které se kolem vás vynořují a vy přesto nedokážete najít odpovědi, možná je ten pravý čas zapomenout na nedůvěru a zkusit třeba právě tarotové karty a jejich poselství.

Přeci jen tady tato technika sebepoznání (a chcete-li i předpovídání budoucnosti) existuje již celá staletí, takže na tom možná něco bude, nemyslíte? 

Autorka se problematikou dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých vlastních zkušeností.