Každé tělo je krásné! Znáte také tento krátký slogan? Jenže bohužel máte názor jiný? Vaše tělo vám nepřijde atraktivní a vnímáte na sobě každý detail, každý centimetr navíc? Nebuďte tolik sebekritičtí a raději se snažte o vytvoření určité neutrality mezi vašim tělem a myslí. Tento krok bude dokonce jednodušší, než se učit mít rád každou optickou nerovnováhu na vašem těle.

Přijměte své tělo takové, jaké je

Položili jste si někdy otázku, proč tomu, jak vypadáme, přikládáme tak velký důraz? Pokud získáváte sebeúctu pohledem do zrcadla, co to s vámi udělá, pokud přiberete na váze nebo když se celkově za deset až dvacet let změníte? Budete zničení, znechucení, smutní a o sebevědomí ani nemluvě. Než tomu tak bude, je dobré si osvojit tělesnou neutralitu. Vysvětlení je jednoduché – přestanete spojovat svůj zevnějšek se svým sebevědomím, ale naopak si začnete pokládat otázky, jak se s každým nadcházejícím dnem cítíte, co potřebujete, zda jste zdraví a tak dále. Tento druh sebelásky pro vás bude přínosnější a významnější. Začnete o sebe více dbát a bude vám přednější pocit zdravého těla nežli to, zda náhodou nemáte o půl centimetru víc na břiše. Uvolněná sebeláska by tedy měla být to, co hledáte. Jak toho dosáhnout?

Přesně tohle jste vy

Sebevědomí je dobré čerpat z toho, co se ve vašem životě odehrálo, co jste již zvládli. Například dobré povahové vlastnosti, úspěchy týkající se profese či soukromého života, vztahů, ale také koníčků. Položte sami sobě otázku, co si myslíte, že vás definuje, čemu přikládáte důraz.

Dále je také důležité nedívat se na to, co si o vás okolí myslí, co si kdo špitá, ale raději se ptejte sami sebe, co vaše tělo potřebuje, aby zůstalo v kondici a fyzicky, ale i psychicky vám bylo dobře.

Občasný detox od sociálních sítí

Sociální sítě či média nás mohou inspirovat, ale také zničit. Možná se vám zdá tento výraz až příliš silný, ale ono to tak opravdu je. Především ze strany sebevědomí. V případě, že zjistíte, že se až příliš často díváte na někoho, kdo vám přijde lepší, hezčí, štíhlejší, jednoduše narušuje hodnocení vašeho těla a podněcuje ve vás pochybnosti, dejte si pauzu. A ještě lépe? Přestaňte sledovat tyto účty.

Osvojte si neutralitu těla

Výše zmíněné tipy neznamenají, že byste o sebe měli přestat pečovat a chodit ven neupravení, naopak. Oblečte se do nádherné halenky a udělejte vše pro to, abyste se cítili skvěle. Jde především o to, co se skrývá uvnitř, o svůj postoj, o přijímání těla. Ubírejte na tlaku a snažte se omezit vše, co vám vnucuje ideál krásy – ne, to není opravdu to nejdůležitější v našem životě.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.