Smoothie je ideální pro ty, kteří hledají rychlý a snadný způsob, jak získat potřebnou energii. Je plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které podporují zdraví a zvyšují vaši výkonnost. Ať už potřebujete ranní náboj, odpolední povzbuzení nebo zdravou svačinu mezi jídly, smoothie jsou skvělou volbou.

1) Recept, pokud nestíháte

Nejen ve chvíli, kdy pospícháte, je tento rychlý recept na smoothie vhodným výběrem. Kombinace špenátu, jahod, banánu a kokosové vody dodá tělu potřebné živiny a energii. Špenát je bohatý na železo a vlákninu, kokosová voda skvěle hydratuje a dodává elektrolyty.

Rozmixujte 2 hrsti čerstvého špenátu, 1 hrst jahod, 1 banán, ½ hrnku kokosové vody a led. Poté nalijte smoothie do sklenice a ozdobte ji plátkem banánu nebo jahodou.

2) Proteinová svačina pro sportovce

Proteinové smoothie je senzační pro ty, kteří potřebují zvýšit příjem bílkovin. Proteinový prášek dodává svalům potřebné živiny pro růst a regeneraci, zatímco špenát a ovoce smoothie doplní o vitamíny a minerály.

Všechny ingredience, tedy 1 hrnek špenátu, ½ šálku libovolného ovoce (jahody, banán, borůvky apod.), 2 lžičky proteinového prášku a 1 hrnek rostlinného mléka, smíchejte v mixéru.

Tip! Pro přípravu zvolte mandlové mléko, které je dobrým zdrojem vápníku a vitamínu D.

3) Oblíbená exotická varianta

Nejvíce vitamínů vždy obsahuje lokální ovoce, pokud však k dispozici není, vyzkoušejte smoothie z exotického ovoce. Potřebné je na tento recept kiwi, které je bohaté na vitamín C a draslík, ananas podporující trávení a banán. Do mixéru přidejte na kousky nakrájené 1 kiwi, ½ šálku čerstvého nebo mraženého ananasu, ½ banánu, ½ šálku kokosového mléka a led. Nebojte se smoothie doplnit o zdravé tuky ve formě chia semínek nebo mandlí.

4) Snídaňové smoothie z meruněk

Pro dodání vitamínu C a vápníku poslouží recept na meruňkové smoothie, které si ideálně připravte ke snídani nebo dopolední svačině. Obsažený řecký jogurt na dlouho zasytí, a kromě toho obsahuje slušnou porci vápníku a probiotik. I v tomto případě vložte všechny ingredience, tedy 1 šálek nakrájených meruněk, ½ šálku řeckého jogurtu, ½ šálku mandlového mléka a led, do mixéru. Pro lepší chuť můžete přidat také trochu medu.

Zajímavost! Mandlové mléko je bezlepkové a vhodné pro lidi s intolerancí na laktózu.

5) Klasika v podobě avokádového smoothie

Jedním z nejoblíbenějších receptů je avokádové smoothie plné zdravých tuků, vlákniny a antioxidantů, do kterého se kromě avokáda přidávají také borůvky a banán. V mixéru smíchejte ½ avokáda, 1 hrnek mražených borůvek, 1 banán, ½ hrnku kokosové vody a led.

Tyto smoothie recepty nejenže dodají vašemu tělu potřebnou energii, ale také vám poskytnou řadu živin, které podporují zdraví a vitalitu. Vyzkoušejte jednotlivé recepty a nebojte se experimentovat s použitými ingrediencemi.

ZDROJE INSPIRACE: https://www.readyseteat.com/inspiration-and-tips/energy-boosting-smoothies, https://www.tasteofhome.com/collection/energy-smoothie-recipes/, https://joyoliver.com/super-greens-energy-smoothie/