Být dobře a především elegantně oblečen, je výsada každého člověka. Samotné oblečení totiž člověka nejen dělá, jak praví přísloví, ale také prozrazuje jeho záměry či charakter. Ovšem univerzální oblečení v podstatě neexistuje. Každý se obléká podle své nálady, podle barevnosti i pohodlí. Každopádně se musí člověk cítit příjemně. Navíc dnes existuje opravdu široká škála nejen barevných odstínů a materiálů, ale především si lze vybrat z mnoha módních stylů.

Dress code

Styl oblékání je v současné době velmi poutavým tématem, které je rozvětveno na mnoho dalších. Každá oblast ovšem vyžaduje jiný styl oblékání. Jinak se člověk musí obléci do zaměstnání, jinak do společnosti a samozřejmě jinak ke sportování. Ale i v této oblasti je vhodný styl jistě na místě. Některá zaměstnání vyžadují dress code, což je v podstatě daný styl, v některých případech jde dokonce o uniformu. Každopádně i tady je třeba dodržovat určitá pravidla. Žádné vyzývavé oblečení není přípustné, někteří zaměstnavatelé dokonce nepovolují ani džíny.

Pohodlí především

Každé ráno stojí před zrcadlem zejména mnoho žen a ladí poslední detaily před odchodem do zaměstnání. Je ovšem velmi důležité, aby se každý cítil pohodlně. Dámy, které nemají v oblibě sukně jakékoliv délky, musejí dát tedy přednost například kalhotovým kostýmkům. A aby to nevypadalo příliš usedle a přísně, jsou skvělým doplněním například různé šátky a zejména skvěle sladěná košile. Ta dokáže udělat i z paní uklízečky elegantní dámu. A třeba v obleku se muži cítí nejen atraktivnější, ale i nápaditější a dokonce vyšší, než by se mohlo zdát.

Pokud ovšem převládá spíše sportovní styl oblékání a tenisky či džíny jsou oblíbeným kouskem, není to špatná volba. Ale je třeba brát v úvahu, že na obchodní schůzku nebo pozvání na oběd to není zrovna to pravé ořechové.

I barvy jsou důležité

A barvy do života určitě patří. Svět totiž není jen černobílý. Dokonalost nejen ženské krásy zdůrazní  totiž dobře padnoucí šaty, ale i správně zvolené barevné sladění. Barva každého oblečení může mít významný vliv také na to, jak daného člověka ostatní lidé vnímají. A ať jsou barvy oblečení v podstatě jakékoliv, musejí člověka především zkrášlovat.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.