Koupelna sice obvykle nevyniká svými rozměry, ale z hlediska úklidu a udržování pořádku patří k těm vůbec nejnáročnějším místům. V průběhu běžného dne do ní zavítáme mnohokrát a návštěvou ji obvykle poctí i naši hosté. Čistá koupelna je zkrátka vizitkou celého domova, a proto se vyplatí věnovat jí pozornost.

I pouhých pár minut denně

Pokud se k úklidu koupelny dostanete vždy až po několika dnech, budete muset vynaložit větší úsilí k důkladnému úklidu. Přitom stačí věnovat údržbě pouhých několik minut denně, aby byl i ten generální úklid koupelny jednodušší.

Začněte například zvykem, že vždy ráno a večer po použití umyjete umyvadlo. Pokud se z toho stane běžná rutina, zabere tato činnost jenom chviličku, přesto bude výsledek ale překvapivý a nečekaná návštěva vám nepřidělá vrásky na čele.

Košíky a organizéry pomohou udržet pořádek

Různé drobné doplňky a kosmetika volně položená na poličkách nepůsobí příliš uspořádaným dojmem. Pokud ji jednoduše schováte například do dekorativních zásuvných košíčků nebo praktických organizérů, bude vypadat koupelna jako mávnutím kouzelného proutku mnohem lépe.

Nezapomeňte používat boxy ani přímo ve skříňkách, jejich pravidelný úklid bude podstatně rychlejší a snazší.

Vsaďte na průběžný úklid

Úklid koupelny si rozplánujte a každý den se zaměřte na jednu její část. Pokud máte skleněný sprchový kout a zároveň tvrdou vodu, vyplatí se vám pořídit si stěrku. Sklo pravidelně stírejte, zabráníte tak tvorbě nevzhledného bělavého povlaku, jehož drhnutí by vám zabralo výrazně více času. Stěrku si můžete zavěsit přímo ke sprše, snadno si tak vzpomenete na pravidelnou rutinu.

Jestliže máte rádi koupelnové předložky, zvolte vždy ty pratelné, a alespoň dvakrát do měsíce je prožeňte pračkou, hned budou vypadat mnohem lépe. Samozřejmě dbejte na pravidelnou výměnu ručníků a osušek, ušmudlaný ručník pokazí dojem i v jinak nablýskané koupelně. V průběhu dne, kdy máte více času, setřete také všechny koupelnové povrchy, aby byly krásně čisté.

Úklid usnadní také vhodně zvolený design koupelny

Pokud máte možnost, již při samotném zařizování koupelny dejte přednost velkoformátovým obkladům. Podstatně tím ubude spár. Právě v těch často ulpívají plísně a nečistoty které lze jen velice obtížně vyčistit.

Volte spíše minimalistický design. Čím více povrchů, špatně přístupných škvír, plastických ozdobných prvků a doplňků, tím zdlouhavější a namáhavější úklid koupelny bude.

Také vkusně sladěná koupelna bude působit přívětivějším dojmem. A značný efekt může mít i zdánlivá maličkost. Jestliže potřebujete mít některé kosmetické přípravky stále při ruce, přelijte jejich obsah do lahviček stejného designu nebo barevného odstínu.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.