V realitě se však musí zachránit sama. Pamatujete si na všechny ty Popelky a Šípkové Růženky, které byly zachráněny polibkem z pravé lásky? Na pohádkách je krásné právě to, že to funguje. Ne však ve skutečném světě.

Ne každá žena touží být vysvobozena

Nejprve se podívejme na samotnou podstatu pohádek. Toužíme po princi na bílém koni, ale ve skutečnosti se většinou musíme zachránit samy. Nepřijde žádný princ, který by nás spasil. Zachránil vše, co by snad nemuselo být v našich životech v pořádku a my žily šťastně až do smrti jen díky jeho samotné existenci.

„Pohádky jsou víc než pravdivé: ne tím, že nám tvrdí, že existují draci, ale proto, že říkají, že draky je možné porazit.“

Neil Gaiman

Pohádky nám pouze ukazují, že je možné, abychom byly zachráněny, ale ve skutečném životě jsme to my, kdo to musí udělat.

Pohádkou to jen začíná

Odhlédněme teď na chvíli od pohádek a podívejme se, kdo by měl být ve skutečnosti oním zachráncem. Na to neexistuje jiná odpověď než ta, že jsme jím my samy. Ostatní nás sice mohou inspirovat, ale teprve my samy jsme těmi, kdo nás skutečně vysvobodí. Naopak, pokud bychom si připadaly uvězněny a v nesnázích a nedokázaly si poradit se svým životem, najdeme si partnera, který je na tom stejně. Takového, který nedokáže zachránit sebe, natož nás. Takže, jak z toho teď ven?

Nejprve se zachraňme sami

Nečekejme, až za nás v životě někdo něco udělá. Druzí lidé nám mohou být pouze inspirací, ale nemohou za nás vyřešit naši vlastní realitu, která je pouze odrazem toho, co máme uvnitř sebe. Stejně jako se nevyřeší ideální partner sám od sebe. Nejprve potřebujeme najít své vlastní já a záleží pouze na nás, jak to uděláme.

„Není krásnějších pohádek než ty, které píše život sám.“

Hans Christian Andersen

Sám život nám nakonec může být onou pohádkou a ve výsledku i onen partner. Chce to však správné vnitřní nastavení a načasování.

Sny a realita patří k sobě

Co tedy s pohádkami? Nebojte se o nich snít, ale nezapomínejte na realitu, ve které musíte fungovat. Neutápějte se v romantických představách a nezapomínejte, že si sami tvoříte svou realitu. Záleží pouze na vás, jaký bude váš život a jakého partnera si do něj přitáhnete. Stejně tak záleží ve výsledku na vás samotných, zda se ho rozhodnete přijmout nebo se poučíte a půjdete dál.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.